Jump to:

Div4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID DUFF RAF V 2 01:10:25
2 DANIEL FOLEY LBZ J 4 01:11:13 20 P3
3 JOSEPH RIX NOR J 4 01:13:28 19
4 IAN HAYWARD NOR V 4 01:13:51 18
5 MICHAEL REES-CLARK BAS J 4 01:14:27
6 MARK GREEN BAD S 4 01:15:36 17
FERROGLIO TOMMASO VIK SM 4
JOE EWINGTON LBZ J 4

Div5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW BISHOP HYN J 5 01:16:00 20 P4
2 DANIEL BALLS NOR J 5 01:16:25 19 P4
3 BLAIZE GREEN CLM J 5 01:18:50 18
4 ANDREW ROSS NOR V 5 01:21:14 17
5 CHRIS ELLIOTT LBZ V 5 01:23:23 16
6 SCOTT LABANCHE BAD S 5 01:24:40 15
7 MATTHEW LODGE NOR J 5 01:30:18 1
DEAN WILLIAMS CLM V 5
PHILIP STEVENSON NOR V 5

Div6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 IAN TAYLOR SOU V 6 01:18:08 P4
2 LUCY LEE-SMITH NOR JF 6 01:18:53 20 P5
3 JULIAN SURREY NOR VM 6 01:21:19 19 P5
4 DANIEL HUNT NOR J 6 01:25:51 18
5 DARREN GOLDFINCH CLM V 6 01:27:07 17
6 CLIFFORD LEE-SMITH NOR V 6 01:27:08 16
7 DAVID SPARKES NOR V 6 01:32:09 15
8 ALASTAIR ROBINSON LBZ J 6 01:32:49 14
9 PHILLIP TERRY NOR V 6 01:32:50 13
10 HAYLEY CROCKER LBZ JF 6 01:34:39 1
11 AMANDA CHILDERSTONE WEY VF 6 01:34:51
12 AARON JORDAN BAD JM 6 01:43:49 1
JOHN AVERY CLM V 6
AIMEE ELLIOTT LBZ JF 6
JOHN OGDEN NOR V 6
PHILIP NELSON NOR V 6
STELIAN NAFTANAILA BAD J 6
DEAN GRADY NOR V 6 rtd

Div7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 NEIL SILLITOE LBZ V 7 00:41:46 20 P6
2 MATT PARKES BSF J 7 00:41:52 19 P6
3 JAMES RUSSELL CLM J 7 00:42:58 18 P6
4 NICK YOUNG HYN J 7 00:43:43 17
5 SIMON ORENSTEIN CLM V 7 00:43:44 16
6 BETH ROBINSON LBZ JF 7 00:46:08 15
7 RIMANTAS SLANIVS BAD SM 7 00:47:34 14
8 MARTIN ASHPOLE NOR V 7 00:47:35 13
9 MATTHEW HAYWARD NOR J 7 00:47:43 12
10 BETH HARRISON NOR JF 7 00:57:18 1
11 ROY DUNFORD NOR V 7 01:02:40 1
12 ROB WILEY NOR S 7 01:17:16 1
CHARLOTTE AVERY CLM JF 7 rtd
LEAH FALLTRICK CLM JF 7 rtd
STEVEN WHIPP BSF V 7 rtd
LUKE ROBINSON HYN JM 7 rtd
STEWART FARQUHARSON NOR V 7 rtd

Div8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 SPENCER GORE CLM S 8 00:41:45 20 P6
2 HANNAH DRANE NOR JF 8 00:41:46 19 P6
3 PAUL BANFIELD NOR V 8 00:43:51 18 P7
4 MELISSA JOHNSON CLM JF 8 00:43:52 17 P7
5 MARTIN MATTHEWS NOR V 8 00:44:00 16 P7
6 ALASKA SIMPSON VIK JF 8 00:45:23 15 P7
7 ALEX TUCKER BAD S 8 00:45:39 14 P7
8 MICHAEL NEWBERY VIK V 8 00:45:51 13 P7
9 JOUITA STATKULE BAD JF 8 00:47:37 12
10 SAM DALEY HYN JM 8 00:53:00 1
11 MARK PICKERING LBZ V 8 01:01:43 1
EMILY GURNEY BSF JF 8

Div9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 NIKOLAI BOHLKE NOR SM 9 00:42:18 20 P6
2 SIMEON ENGLISH BSF J 9 00:42:43 19 P6
3 TIM BROOK NOR VM 9 00:44:14 18 P7
4 TONY BROWN NOR V 9 00:50:51 17
5 PAUL CREAVIN CLM V 9 00:51:43 16
6 JOSHUA OGDEN NOR J 9 00:52:08 15
7 LEIGH EVANS NOR S 9 00:52:19 14
8 GREG MATHEWS NOR SM 9 00:57:04 13
9 DANIEL SANDERS NOR J 9 00:57:34 12
10 PAULA THOMSEN NOR VF 9 00:59:00 11
11 MALCOLM DUCKWORTH BSF V 9 01:00:50 10
12 JOHN FRANKLAND NOR V 9 01:00:51 9
13 KIRSTEN LEGEROLTZ NOR SF 9 01:02:34 8
14 TERRY GOODING NOR SM 9 01:03:29 7
15 CHRISTIAN KELLY-MORLAND NOR SM 9 01:05:25 6
16 LAUREN AVERY CLM JF 9 01:08:42 5
17 DEAN TERRY NOR J 9 01:11:32 4
18 CATHERINE ROBINSON HYN JF 9 01:18:54 3
ROWAN DUNFORD NOR J 9
LIVVY ROWE NOR JF 9
GINTARAS KAMINSKAS BAD JF 9
JACKIE RUSSELL CLM VF 9 rtd
TOBY FLACK CLM S 9 rtd
JONATHAN BRODIE NOR SM 9 rtd

U12 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 KIEREN HAYWARD NOR J U12M 00:10:49 20
2 HENRY WOOTTON NOR JM U12M 00:11:21 19
3 DANIEL HOBDEN NOR J U12M 00:11:45 18
4 THOMAS PICKERING LBZ J U12M 00:12:25 17
5 SAM DRANE NOR JM U12M 00:14:45 16
SHANE BAXTER NOR JM U12M

U12 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARNIE BRANFIELD NOR JF U12F 00:12:45 20
2 EMILY SCOTT BSF JF U12F 00:12:47 19
3 BROWN VICTORIA NOR JF U12F 00:17:01 18

U10 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE WOOTTON NOR JM U10M 00:12:19 20
2 LEE-SMITH PATRICK NOR JM U10M 00:18:46 19
3 JENKINS WILLIAM NOR JM U10M 00:20:30 18
DAVID GURNEY BSF J U10M rtd

U10 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 FREYA BRANFIELD NOR JF U10F 00:16:31 20
ANNIE JENKINS NOR JF U10F
ANNA BROOK NOR JF U10F
RACHEL ORENSTEIN CLM JF U10F

Div4_4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROBERT KILBOURN
SAM STRONGE
NOR
NOR
S
J
3
4
01:03:47 20
20

2 LOUISE LINNELL
PHILLIP JENKINS
NOR
NOR
F
V
4
3
01:03:49 19
19

3 JAMES WALKINGTON
MATTHEW JOHNSON
CLM
CLM
JM
J
4
5
01:05:16 18
18

4 DALE CROCKER
CHARLIE SMITH
LBZ
LBZ
J
J
4
5
01:06:43 17
17

5 TIM SCOTT
MARK CROSSFIELD
NOR
NOR
V
V
4
5
01:07:07 16
16

ALAN EPPS
GAVIN RIX
NOR
NOR
V
V
4
4
rtd

Div5_5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEVE BARRELL
DEREK CAMPBELL
LBZ
LBZ
V
V
5
5
01:11:26 20
20

2 KERRY DUFF
LEWIS ALLEN
NOR
NOR
F
S
5
5
01:11:44 19
19

ALI PENDLE
FIONA GRADY
NOR
NOR
VF
F
6
4
rtd

Div6_6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 PAUL SURRAGE
VICKY SURRAGE
BSF
BSF
V
SF
7
5
01:13:04 20
20
P6
2 IAN LAKE
MIKE WALSH
NOR
NOR
V
V
6
6
01:13:15 19
19

3 AMELIA RIX
POPPY TAYLOR
NOR
SOU
JF
JF
6
7
01:15:08 18

P6
4 OGNTAN KALVSTYA
BILL PLAYLE
BAD
BAD
SM
V
6
6
01:21:47 1
1

MELANIE DUNCAN
KEN DUNCAN
BSF
BSF
F
VC
6
9


Div9_9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOMOS VALATIKA
KALUN GREGORY
BAD
BAD
JM
J
8
8
00:36:53 20
20
P7
P7
2 JASON GREEN
RON DAINES
BAD
BAD
JC
JC
9
9
00:38:26 19
19
P7
P7
3 IAN WILSON
STUART WILSON
CLM
CLM
V
J
7
7
00:46:01 18
18

4 KIM HOLLMAN
DIANA NAFTAMALIA
BAD
BAD
JF
JF
9
9
00:46:38 17
17

5 HARRIET WILEY
GEORGIA CHENEY
NOR
NOR
JF
JF
9
9
00:48:33 16
16

6 JOHN GREEN
GEORGE BROWNE
BAD
BAD
VC
VC
9
9
00:49:43 15
15

7 BUAHRABU HELIL
LINDSEY WILCOX
CLM
CLM
JF
SF
9
9
00:50:36 14
14

8 JACQUELINE CAYFORD
DAVID CAYFORD
BSF
BSF
VF
V
9
9
00:52:22 13
13

PRIJHA PRINJHA
MEGAN KENNY
BSF
BSF
JM
JF
9
9
rtd

HodyU12

# Name Club Class Div Time Points P/D
EMILY SCOTT
DAVID GURNEY
BSF
BSF
JF
J
U12F
U10M


Club Points

Club Points Hasler Points
Norwich CC 232 10
Chelmsford CC 208 9
Barking & Dagenham CC 202 8
Leighton Buzzard CC 161 7
Bishops Stortford CC 114 6
Herts Young Mariners 41 5
Viking KC 28 4