Jump to:

Div2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES KING RIC S 1 01:27:26
2 MELVIN SWALLOW RUN V 3 01:34:57
3 MATTHEW BOWLEY BUR J 2 01:42:45 20

Div4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 HARRY POSTILL SOA J 4 01:06:55
2 ROB NEAVE RLS S 4 01:06:57 20
3 LAURENCE GARTON NOT S 4 01:08:37 19
4 WILLIAM BOUGH GAI V 4 01:11:04 18
5 STEVEN BULLIVANT LIN V 4 01:11:05 17

Div5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 LAUREN BARKER BUR JF 5 01:10:44 20 P4
2 RICHARD MILLAR NOT JM 5 01:12:30 19
3 MICHAEL FITZSIMONS MER V 5 01:13:42 18
4 JOHN CLIVE GAI V 5 01:13:43 17
5 PHIL ROBERTS TRE V 5 01:13:44
6 SARAH WALTERS BUR JF 5 01:13:58 16
7 PETER MIETUS NOT VM 5 01:14:52 15
8 MALCOLM SHEAD TRE S 5 01:14:54
9 NIGEL WOOLTORTON MER V 5 01:16:04 14
10 DAMIAN GOWOREK NOT J 5 01:18:06 13
11 MATTHEW WHITTLE SHP J 5 01:18:26 12
12 CHELSEA BROOKES RUN JF 5 01:19:47
13 DAVID PARKER NOT VM 5 01:21:46 1 D6

Div6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 RACHEL JONES LIN JF 6 01:14:48 20 P5
2 MICHAEL EDWARDS LIN J 6 01:15:47 19 P5
3 GARETH FERGUSSON GAI S 6 01:15:55 18
4 JOHN WESLEY NOT V 6 01:17:10 17
5 JOE PITTAWAY SOL J 6 01:18:54 16
6 ALISON CHMIEL NOT VF 6 01:18:55 15
7 CAROLINE JONES NOT VF 6 01:20:37 14
8 CHRISTOPHER HILLS BAN V 6 01:22:49
9 CHRIS JONES BAN V 7 01:29:48

Div7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAT STEPHENSON SOL VM 7 00:42:20 20 P6
2 ELIZABETH WALLIS TRE F 7 00:42:29 P6
3 SAM TOWERS LIN J 7 00:45:03 19
4 PETER WHITE WOL V 7 00:45:28 18
5 LIBBY MARLOW BUR JF 7 00:45:32 17
6 ALISON DEYKIN SOL VF 7 00:45:33 16
7 ANDREW WARD TRE J 7 00:46:15
8 NATHAN COX BUR JM 7 00:47:38 15
9 JOE MARLOW BUR J 7 00:47:46 14
10 JULIA KAY TRE VF 7 00:47:52
11 SIMONE ORME BUR JF 7 00:47:59 13
12 IRENE HILLS BAN VF 7 00:48:12
13 ARCHIE MILES LIN V 7 00:50:03 1

Div8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 LILY SCARROW LIN JF 8 00:44:07 20 P7
2 JORDAN KEETLEY LIN J 9 00:46:08 19 P7
3 ABBIE DURRANT NOT JF 8 00:46:17 18
4 ALASKA SIMPSON VIK JF 8 00:46:33
5 NICOLA RUDGE BUR VC 8 00:46:39 17
6 THEO JARRATT LIN V 8 00:46:52 16
7 DAVE WHISTON TRE V 8 00:48:19
8 MICHELLE BUTLER NOT VF 8 00:54:28 1

Div9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JANE MILLAR NOT VF 9 00:49:53 20
2 ADRIAN ROBERTS BUR VC 9 00:50:57 19
3 PHIL GADD NOT SM 9 00:53:47 18
SHARON TARBUCK WOL VF 9 rtd

U12 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOSHUA FLAVELL LIN J U12M 00:13:40 20
2 OLIVER COOK SOL J U12M 00:13:51 19
3 JAEDON MUNTON LIN J U12M 00:14:14 18

U12 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLOTTE TOWER LIN JF U12F 00:13:42 20
2 MEGAN LITTLEWOOD NOT JF U10F 00:14:52 19
3 ESME DURRANT NOT JF U12F 00:16:08 18

U10 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN QUITTENTON LIN J U10M 00:13:47 20
2 NOAH WHAWELL NOT J U10M 00:15:37 19

Div3_3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATT ENOCH
ADAM NORFOLK
NOT
EAL
SM
S
3
3
01:27:19 20

2 SHAUNE WALSH
CHRIS CARTER
NOT
NOT
S
V
3
3
01:27:21 19
19

3 TIM LAWRENSON
STEPHANIE ROBERTS
BUR
BUR
S
JF
2
5
01:27:38 18
18

P4
4 TOM CORDEN
HARRIET FARISH
NOT
NOT
S
F
3
3
01:32:30 17
17

5 JULIE LITTLEWOOD
REX LITTLEWOOD
NOT
NOT
VF
V
5
3
01:36:06 1
1

Div4_4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JACOB HARLEY-BECKETT
PETER QUITTENTON
LIN
LIN
J
J
4
4
01:03:29 20
20

2 HOWARD BLACKMAN
KEVIN TURNBULL
BUR
BUR
V
V
4
4
01:03:33 19
19

3 ZYGGY CHMIEL
MAX LITTLEWOOD
NOT
NOT
J
J
4
5
01:03:35 18
18

P4
4 ANNA WISE
MICHAEL CHANDLER
RAF
RAF
F
S
4
4
01:03:36

5 NIGEL STEVENSON
DAVID TAYLOR
LIN
LIN
V
V
4
4
01:06:39 17
17

6 ANDREW WHAWELL
KATHERINE BURBECK
NOT
NOT
VM
SF
5
4
01:09:43 16
16

Div5_5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 PETER ILETT
DUNCAN OUGHTON
NOT
NOT
VM
V
5
5
01:08:46 20
20

2 CATHY HOWELL
ROBBIE ILETT
NOT
NOT
F
J
5
5
01:09:50 19
19

3 MICHEAL WALTERS
ELLIE BARNES
BUR
SHP
S
JF
4
6
01:11:17 18
18

Div6_6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES BOWLEY
OLIVER BARKER
BUR
BUR
J
J
6
6
01:09:23 20
20
P5
P5
2 DAVID WALTERS
NEIL ORME
BUR
BUR
V
V
6
6
01:12:37 19
19

3 RICHARD OLIVER
AMANDA MYLETT
LIN
LIN
V
VF
5
7
01:14:57 18
18

Div7_7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHRISTOPHER GRAY
CONNER HARLEY-BECKETT
LIN
LIN
J
J
7
8
00:41:14 20
20

P7
2 TORIN ELMHIRST
DANIEL TUDOR
SOL
SOL
J
J
7
7
00:41:20 19
19

3 ROSS ORME
CAMERON LAMBERT
BUR
SHP
J
J
7
7
00:41:21 18
18

4 ANDY COOK
ORLANDO ELMHIRST
SOL
SOL
V
V
7
7
00:41:35 17
17

5 DAVE BARNES
KATE JINKS
SHP
SHP
V
VF
7
7
00:43:12 16
16

6 DAVID TARBUCK
LAURA TARBUCK
WOL
WOL
V
F
7
8
00:45:47 1
1

Div9_9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 HARLEY COXHILL
BECKY KAY
TRE
TRE
J
JF
8
8
00:42:59
P7
P7
2 JAMES LEAPER
FRASER KEEBLE
SOL
SOL
J
J
9
9
00:45:24 20
20
P8
P8
3 RICHARD PARROTT
SALLY COLLISON
PRA
PRA
SM
SF
9
9
00:45:36
P8
P8
4 LYNDA WHISTON
MARTINA CHEADLE
TRE
TRE
VF
JF
9
9
00:45:47
P8
P8
5 LESLEY DAWSON
SARAH FOWELL
TRE
TRE
JF
SF
9
9
00:46:39

6 MARTHA WHAWELL
KAY BUTLER
NOT
NOT
JF
JF
9
9
00:52:44 19
19

HodyU12

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAEDON MUNTON
JOSHUA FLAVELL
LIN
LIN
J
J
U12M
U10M
00:12:39 20
20

2 OLIVER COOK
RHYS TIPPINGS
SOL
SOL
J
JM
U12M
U10M
00:14:43 19
19

HodyU10

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN QUITTENTON
NOAH WHAWELL
LIN
NOT
J
J
U10M
U10M
00:13:02 20
20

Club Points

Club Points Hasler Points
Nottingham CC 232 10
Lincoln CC 230 9
Burton CC 229 8
Solihull 164 7
Shropshire Paddlesport 80 6
Gailey CC 53 5
Mercia CC 32 4
Royal Leamington Spa CC 20 3
Wolverhampton CC 20 3