# Name Club Class Div Time Points P/D
1 WILL SCAMMELL LON JMK 1 1:22:11
2 CONNOR PETERS FOY SMK 1 1:22:12 20
3 FRANCIS HUNTINGFORD EXE SMK 1 1:22:55 19
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATT COLLINGE FOY JMK 2 1:22:14 20 P1
2 JAMES DRAGE FOY JMK 2 1:25:51 19
3 DOUGAL GLAISHER EXE JMK 2 1:25:58 18
4 STAN MISSEN BOA VMK 2 1:30:00 17
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES ESCOTT
CALLUM GINGELL
BOA
BOA
SMK
JMK
2
2
1:21:09 20
20

2 DANIEL PALMER
PETER WILKES
FOY
FOY
SMK
SMK
2
2
1:21:21 19
19

# Name Club Class Div Time Points P/D
NICK HERBERT FOX VMK 3 rtd
DAVID MILLAR EXE VMK 3 rtd
RYAN PEARCE FOY SMK 3 rtd
1 MICHAEL SOUTHEY FOY SMK 3 1:27:05 20
2 BENJAMIN CABRERA FOY JMK 3 1:28:05 19
2 SIMON GARBETT TRU VMK 3 1:28:05 19
4 JAMIE PIPER EXE VMK 3 1:31:18 17
5 STEVEN BUSH DEV SMK 3 1:31:41 16
6 STEVEN RILEY FOY SMK 3 1:31:51 15
7 VINCE BOON POO VMK 3 1:37:01 14
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 BRONTE HOLDEN
OSCAR PARTRIDGE
FOY
TRU
JFK
JMK
3
3
1:28:16 20
20

2 COLIN HEARD
DUNCAN BANKS
EXE
EXE
VMK
VMK
3
4
1:32:24 19
19

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW COLLIER EXE SMK 4 1:01:44 20
1 IAIN HISSETT BRI SMK 4 1:01:44 20
3 ALEX WARD EXE JMK 4 1:01:57 18
4 ANDY PARRITT FOY VMK 4 1:06:06 17
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALICE BRAY
JOHN EDYVEAN
FOY
FOY
SFK
VMK
4
4
0:57:38 20
20

2 COLIN SMITH
STUART SHERMAN
CDF
CDF
SMK
SMK
5
5
0:58:20
P4
P4
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 GARY PARTRIDGE TRU VMK 5 1:05:12 20 P4
2 NIGEL CHIVERS DEV VMK 5 1:05:22 19 P4
3 TIM CROSSWOOD TAM VMK 5 1:05:39 18
4 DAVE BUTTON POO VMK 5 1:08:18 17
5 TOM DYER TRU JMK 5 1:09:02 16
6 MIKE CARPENTER EXE VMK 5 1:09:42 15
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 SIMON LAWRENCE
SIMON BOYLE
TRU
TRU
VMK
SMK
4
6
1:01:06 20
20

P4
2 DAVID MOORE
MARTYN COLLINGE
FOY
FOY
VMK
VMK
5
5
1:01:07 19
19
P4
P4
3 TIM ELLIS
CHRIS ELLIS
BOA
BOA
VMK
JMK
5
6
1:04:14 18
18

P5
4 LES TIMMINS
WILLIAM SHARPE
TRU
TRU
VMK
VMK
5
5
1:05:09 17
17

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROB BEARD EXE VMK 6 1:04:10 P4
2 TOM HAMMON TRU VMK 6 1:13:00 20
3 KATHARINE MILLAR EXE JFK 6 1:13:15 19
4 ANDY ALDERWICK GLO VMK 6 1:15:47 18 ?D
5 COLIN CHUDLEY BRI VMK 6 1:15:52 17 ?D
6 ALLY PARRITT FOY VFK 6 1:16:18 16 ?D
7 JAMES ASSER FOY VMK 6 1:18:32 15 ?D
8 IAN KERSHAW GLO VMK 6 1:20:45 1 ?D
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 BRIAN GREENAWAY
CAITLIN IRWIN
FOY
FOY
VMK
JFK
6
6
1:09:07 20
20

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEVE GRANT TRU VMK 7 0:34:24 20
2 GLEN PARRY FOY VMK 7 0:34:49 19
3 EMMA RILEY FOY SFK 7 0:35:34 18
4 PETER FROST TRU VMK 7 0:41:24 1 ?D
5 STEPHEN HIGHAM BAN VMK 7 0:43:34 ?D
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOM WATTS
CRAIG KNIGHT
TRU
TRU
SMK
VMK
7
7
0:33:18 20
20

2 DONNA CRABTREE
CLAIRE SCANNELL
EXE
EXE
SFK
SFK
7
7
0:33:25 19
19

3 STEPHEN COTTON
MIKE TAYLOR
GLO
GLO
VMK
VMK
7
7
0:33:38 18
18

4 SOPHIE WATTS
ZABRINA WATTS
TRU
TRU
JF
JF
7
8
0:33:58 17
17

5 MIKE CRISPIN
ANN CRISPIN
EXE
EXE
VMK
VFK
7
7
0:34:22 16
16

# Name Club Class Div Time Points P/D
CHOLE MEDLAND POO SFK 8 rtd
1 DAVID WEBB GLO VMK 8 0:35:58 20 P7
2 SAMUEL HACKWELL TRU JM 8 0:36:16 19
3 CHRIS SILLITOE TAM VMK 8 0:37:15 18
4 ALAN WILLIAMS GLO VMK 8 0:39:51 17
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 PENNY HIGHAM
ZOE DYNDOR
BAN
BAN
JFK
SFK
8
8
0:36:27

2 JACK PHILLIPS
STEVE PHILLIPS
GLO
GLO
SMK
VMK
8
8
0:38:23 20
20

# Name Club Class Div Time Points P/D
KAI WILTON FOY JMK U12M rtd
1 JONATHAN HINTON EXE SMK 9 0:39:00 20
2 STEPHEN HORNE GLO VMK 9 0:39:04 19
3 FREDDIE HEARD EXE JMK 9 0:39:12 18
4 ALICE SEARS GLO SFK 9 0:39:47 17
5 KAREN YOUNG EXE SFK 9 0:40:13 16
6 ETHAN HUNT FOY JMK U10M 0:42:46 15
7 ANNABELLE CABRERA FOY JFK U12F 0:46:25 14
8 SOPHIE RILEY GLO SFK 9 0:46:29 13
9 PAULA DROUET TRU VFK 9 0:47:22 12
10 JULIE DRAGE TRU VFK 9 0:49:36 11
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ABBIE LEIGHTON
GEORGIA KAY
BOA
BOA
JFK
JFK
9
9
0:35:55 20
20
P8
P8
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTHA HACKWELL TRU JF U10F 0:32:52 20
2 EMILY IVES TRU JF U10F 0:36:25 19
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 EDWARD IVES TRU JM U10M 0:28:14 20
2 MATTHEW HACKWELL TRU JM U10M 0:31:30 19
3 HENRY HACKWELL TRU JM U10M 0:36:10 18
# Club Points Hasler Points
1 Fowey River CC 236 10
2 Truro CC 232 9
3 Exeter CC 225 8
4 Gloucester Canoe Club 181 7
5 Bradford on Avon CC 133 6
6 Bristol CC 37 5
7 Tamar Valley Nomads 36 4
8 Devizes CC 35 3
9 Poole Harbour CC 31 2
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 in Div2 MATT COLLINGE FOY JMK 2 1:22:14 20 P1
2 in Div4_4 COLIN SMITH
STUART SHERMAN
CDF
CDF
SMK
SMK
5
5
0:58:20
P4
P4
1 in Div5 GARY PARTRIDGE TRU VMK 5 1:05:12 20 P4
2 in Div5 NIGEL CHIVERS DEV VMK 5 1:05:22 19 P4
1 in Div5_5 SIMON LAWRENCE
SIMON BOYLE
TRU
TRU
VMK
SMK
4
6
1:01:06 20
20

P4
2 in Div5_5 DAVID MOORE
MARTYN COLLINGE
FOY
FOY
VMK
VMK
5
5
1:01:07 19
19
P4
P4
3 in Div5_5 TIM ELLIS
CHRIS ELLIS
BOA
BOA
VMK
JMK
5
6
1:04:14 18
18

P5
1 in Div6 ROB BEARD EXE VMK 6 1:04:10 P4
1 in Div8 DAVID WEBB GLO VMK 8 0:35:58 20 P7
1 in Div9_9 ABBIE LEIGHTON
GEORGIA KAY
BOA
BOA
JFK
JFK
9
9
0:35:55 20
20
P8
P8
This website uses cookies to support essential site functionality