Jump to:

Div1

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARK WILKES CLM SMK 1 01:22:55 20

Div2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TIM GANNICOTT-PORTER CLM JMK 2 01:22:56 20
2 JOE FITZPATRICK CLM SMK 2 01:25:29 19
3 KIEREN HAYWARD NOR SMK 2 01:25:44 18
4 JAMES SMYTHE BSF VMK 2 01:29:44 17 ?D
5 PARKES MATT BSF SMK 2 01:30:40 16 ?D

Div3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMMA RUSSELL CLM JFK 3 01:27:12 20 P2
2 JAMES WALKINTON CLM SMK 3 01:27:16 19 P2
3 JOE SPENCER CLM SMK 3 01:27:53 18
4 MIKE MARTIN LBZ SMK 3 01:31:55 17
5 PIRAN SHELLEY CAM SMK 3 01:35:50 16 ?D
6 DANIEL MARCH CLM JMK 3 01:36:11 15 ?D

Div4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JONATHAN PRRMUHAMEDOV CLM JMK 4 01:14:04 20 P3
2 FINN O'BRIEN LEA JMK 4 01:16:19 19
3 MATT MILLS BSF SMK 4 01:17:15 18
4 CAROLINE FINK NOR JFK 4 01:18:06 17
5 PETER 2 CLARKE CAM SMK 4 01:18:14 16
6 ALEX EVERETT IPS SMK 4 01:18:42 15
7 FIONA GRADY NOR SFK 4 01:19:51 14
8 CERIDWEN SAILSBURY CAM SFK 4 01:22:50 13 ?D
9 MITCHELL TAMBLIN NOR JMK 4 01:23:01 12 ?D
10 KATY WALKER NOR JFK 4 01:36:08 11 ?D

Div5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TERRY EPPS NOR SMK 5 01:21:09 20
2 JACK SKIPPINGS CLM JMK 5 01:23:07 19
3 CHRISTOPHER BLACKMORE CLM JMK 5 01:23:29 18
4 LUCY WALKER NOR JFK 5 01:24:50 17
5 ROBERT WILLIS ACU SMK 5 01:25:10
6 MIKE TOOMEY BSF SMK 5 01:25:23 16
7 CHRIS BUNYON CLM VMK 5 01:25:57 15
8 MUHAMMAD ALI KABEER WOK JMK 5 01:26:24
9 EUGENE KOKORIN BSF SMK 5 01:26:54 14
10 RICKY WHITE BSF SMK 5 01:27:03 13
11 TONY PERRY VIK SMK 5 01:27:50 12 ?D
12 GORDON BULLOCK BAD SMK 5 01:28:10 11 ?D
13 CONNER HIGGINS BSF JMK 5 01:30:52 10 ?D
14 GAVIN RIX NOR SMK 5 01:37:23 9 ?D

Div6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALFIE DEWSON LEE JMK 6 01:23:23 20 P5
2 WILLIAM KERSLAKE CAM SMK 6 01:24:22 19 P5
3 RIDWAN KIRKE NOR JMK 6 01:25:06 18 P5
4 AARON ROBINSON BAD SMK 6 01:26:30 17
5 TOM KELLY IND SMK 6 01:27:00
6 SIMEON HALL LBZ SMK 6 01:28:24 16
7 CARL FOODY CLM VMK 6 01:29:59 15
8 BRIAN MCKINNEY NOR SMK 6 01:30:23 14
9 LAURA HUSSEY LBZ SFK 6 01:33:32 13 ?D

Div7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 KATHRYN COMBEN CLM JFK 7 00:32:31 20 P6
2 EMILY WATERS CAM SFK 7 00:32:41 19 P6
3 SEAN WOODLEY CLM SMK 7 00:32:54 18 P6
4 ANDREW JUDD NOR SMK 7 00:33:05 17 P6
5 THEO SALES CAM JMK 7 00:33:18 16 P6
6 JOFF HAYES IPS SMK 7 00:34:45 15
7 JAGO TAYLOR NOR JMK 7 00:34:54 14
8 KEVIN BLAKEY IPS SMK 7 00:35:02 13
9 TABITHA YULL NOR JFK 7 00:35:06 12
10 PHIL RUSSELL CLM VMK 7 00:35:39 11
11 SAMUEL IRVEN CLM JMK 7 00:35:50 10
12 TIM CHAMBERLIN CLM VMK 7 00:35:56 9
13 JAMES BLACK VIK SMK 7 00:36:11 8
14 ANT WRIGHT BSF SMK 7 00:37:00 7 ?D
15 TANIA MORLEY NOR SFK 7 00:38:37 6 ?D
16 HAYLEY CROCKER LBZ SFK 7 00:39:02 5 ?D

Div8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ADAM BAKER LBZ JMK 8 00:33:21 20 P6
2 JOSHUA POWER LBZ JMK 8 00:33:22 19 P6
3 JACK RAYMENT LBZ JMK 8 00:33:44 18 P6
4 JAMIE HULME CAM SMK 8 00:35:02 17 P7
5 BEN BLAUKOPF CAM SMK 8 00:35:03 16 P7
6 MADELEINE OASTLER CLM JFK 9 00:35:35 15 P7
7 IMOGEN HUNTER CAM JFK 8 00:36:29 14
8 MAURICE ZOPPELLININ HYM 8 00:36:35 13
9 TAMARA GARVIN NOR SFK 8 00:37:22 12
10 JACK ANDREWS VIK JMK 8 00:37:45 11
11 JAMIE MCADAM HYM 8 00:37:57 10
12 JO DAVIS NOR SFK 8 00:38:01 9
13 JEFFREY BREDENKAMP LBZ SMK 8 00:40:33 8 ?D

Div9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 NICK PERKINS NOR JMK 9 00:33:03 20 P6
2 SIENNA PAYNE CLM JFK 9 00:33:46 19 P7
3 LEON DIXON LBZ JMK 9 00:37:17 18 P8
4 CHARLOTTE GOOCH IPS SFK 9 00:38:02 17
5 SAM LEGG LBZ SMK 9 00:38:04 16
6 ILIRIAN BUSHI HYM 9 00:38:32 15
7 AARON DE SILVA HYM 9 00:39:00 14
8 JAMIE GAULTON BSF JMK 9 00:39:03 13
9 MEGAN DAVIS NOR JFK 9 00:39:33 12
10 TIMOTHY SHAN CAM JMK 9 00:39:40 11
11 OLLIE POWER LBZ JMK 9 00:39:41 10
12 ALICIA KAVANAGH CLM JFK 9 00:39:54 9
13 LINDSAY BARKER NOR SFK 9 00:40:17 8
14 LILY STRATFORD CLM JFK 9 00:40:27 7
15 MARTIN KAVANAGH CLM SMK 9 00:42:39 6
16 BERNICE SPRAY HYM 9 00:43:14 5
17 KEVIN SULLIVAN CLM SMK 9 00:44:17 4
18 CHERRY-ANNE TRUE BAD JFK 9 00:44:59 3
19 LEASYL KAVANAGH CLM SFK 9 00:45:05 2
20 ELLA LAWIE CLM JFK 9 00:46:24 1
21 GUY FARROW CLM SMK 9 00:48:51 1
22 MEGAN LAWIE CLM JFK 9 00:48:57 1
23 CHLOE WILLIAMS CLM JFK 9 00:49:14 1
24 LEWIS CALVERT BAD JMK 9 00:49:51 1
25 BEN HAWKES NOR JMK 9 00:49:55 1
26 PEPI CUENCA NOR SMK 9 00:51:50 1
27 PETER BENNETT CLM SMK 9 00:52:30 1
28 KAYLEIGH GAULTON BSF JFK 9 00:52:35 1
29 HARRY BOGGIS CLM JMK 9 01:00:24 1

Div10

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 RORY SMITH NOR JMK 10 00:38:51 20
2 NICOLE PIRMUHAMEDOV CLM JFK 10 00:44:43 19
3 RICHMOND CLM JMK 10 00:48:29 18

U12 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CASSIAN PAYNE CLM JMK U12 00:18:29
2 DANIEL O'HALLORAN CLM JMK U12 00:18:32
3 SHAUN DOCKERILL CLM JMK U12 00:18:37
4 JACK GAULTON BSF JMK U12 00:20:21
5 ETHAN SAMUELS CLM JMK U12 00:22:17
6 SAMUEL BLABER CLM JMK U12 00:22:24

U12 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 KAYLEIGH DIXON LBZ JFK U12 00:18:28
2 ESTELLE WIDDOWS NOR JFK U12 00:19:40
3 GEMMA BEAZLEY BSF JFK U12 00:20:16
4 TARA KARTHIKEYAN CLM JFK U12 00:22:10
5 ALICE BOYLAN BSF JFK U12 00:22:11

U10 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CALLY DE SILVA HYM U12 00:20:02
2 JAMIE WINSTANLEY BSF JMK U12 00:37:54

U10 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAY PERRIN CLM JFK U12 00:21:42
2 LIBBY GAULTON BSF JFK U12 00:22:28
3 NICOLA KEAR LBZ JFK U12 00:24:02
4 ELIZABETH BOYLAN BSF JFK U12 00:24:17

Div2_2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW JOHNSON
MELISSA JOHNSON
CLM
CLM
SMK
SFK
1
4
01:22:19 20
20

2 ADAM BEAUMONT
DAVID GURNEY
BSF
BSF
SMK
JMK
2
3
01:23:23 19
19

Div3_3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE RICHARDS
CONNOR SMITH
NOR
NOR
JMK
JMK
3
3
01:24:58 20
20

2 RICHARD WINSTANLEY
EUAN CATON
BSF
BSF
SMK
JMK
3
3
01:25:18 19
19

3 WILLIAM STROUD
OSCAR GRIFFITHS
CLM
CLM
SMK
JMK
2
4
01:25:21 18
18

4 PAUL BREAR
ALICE CLARKSON
CAM
CAM
SMK
SFK
3
3
01:27:15 17
17

5 DOUGLAS HERBERT
CHRIS CHEYNE
CLM
CLM
SMK
SMK
3
3
01:37:08 16
16

Div4_4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 SCOTT LEBLANCHE
ALMIR BALLA
BAD
BAD
SMK
SMK
4
4
01:12:37 20
20

2 MATTHEW LODGE
LEAH FALLTRICK
NOR
CLM
SMK
SFK
4
5
01:16:10 19
19

3 RYAN TAYLOR
PETER VAUGHAN
CAM
CAM
SMK
SMK
4
5
01:16:32 18
18

4 ANDREW ROSS
JAN SKLENAR
NOR
NOR
SMK
SMK
4
4
01:16:56 17
17

5 MIKE ANDERSON
GRACE ANDERSON
NOR
NOR
SMK
JFK
4
4
01:17:03 16
16

6 JOHN CAPON
ADRIAN APPLEWHITE
CLM
CLM
SMK
SMK
5
4
01:18:37 15
15

7 HOLLY MOBBS
DEAN WILLIAMS
WEY
CLM
SFK
VMK
5
4
01:20:07

Div5_5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CAITLIN FIELD O'HANLON
WILLIAM PLAYLE
BAD
BAD
JFK
SMK
6
4
01:19:31 20
20

2 PHIL CURRY
MARK DEVILLE
CLM
CLM
SMK
SMK
5
5
01:19:37 19
19

3 CAROLINE BANSON
JULIE HICKS
NOR
NOR
SFK
SFK
5
5
01:20:18 18
18

4 PETE WILLIS
DANIEL GRIFFITHS
CLM
CLM
SMK
SMK
5
5
01:21:40 17
17

5 MARTIN STROUD
SARAH HANCY
CLM
CLM
SMK
SFK
5
5
01:21:53 16
16

6 ADAM KEAR
CHARLES TOOSEY
LBZ
LBZ
SMK
SMK
5
5
01:22:26 15
15

7 BETHANY GOODLAD
REGGIE ELLIOTT
LBZ
LBZ
SFK
SMK
5
5
01:22:48 14
14

8 PHILLIP TERRY
MARTIN ASHPOLE
NOR
NOR
SMK
SMK
5
5
01:23:59 13
13

9 MIKE WALSH NOR SMK 5 01:25:15 12

Div6_6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROMEO BALLA
ATAS KAMINSKAS
BAD
BAD
JMK
JMK
4
9
01:23:13 20
20

2 BEN STRATFORD
KATY DIXON
LBZ
LBZ
JMK
JFK
6
6
01:23:50 19
19

3 FREDDIE WOOTTON
ADAM WARREN
RHS
RHS
SMK
SMK
6
6
01:34:20 18
18

THOMAS WALKER
CHRIS GROVES
NOR
NOR
SMK
SMK
6
7
rtd

Div7_7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 IMOGEN HILL
JASON DOCKERILL
CLM
CLM
JFK
JMK
6
9
00:30:59 20
20

2 JENNY BURTWELL
KERSTIN QUEENEY
BSF
BSF
SFK
SFK
7
7
00:32:12 19
19

3 TONY BROWN
MIKE HARRISON
NOR
NOR
SMK
SMK
7
7
00:32:45

4 JACQUELINE CAYFORD
MELANIE BENNETT
BSF
BSF
SFK
SFK
8
7
00:36:45 18
18

Div8_8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TRACY AVERY
LYN BUNYON
CLM
CLM

7
9
00:40:36 20
20

Div9_9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 KIT STORMONT
TIM REYNOLDS
BAD
BAD
SMK
SMK
9
9
00:32:45 20
20
P7
P7
2 AMELIA THOMSON
FRANCHESCA WILLIAMSON
CLM
CLM
JFK
JFK
9
9
00:32:52 19
19
P7
P7
3 CATHERINE ROBINSON
EILIDH WHITE
BSF
BSF
SFK
JFK
9
9
00:42:38 18
18

Club Points

Club Points Hasler Points
Chelmsford CC 239 10
Norwich CC 225 9
Bishops Stortford CC 221 8
Leighton Buzzard CC 206 7
Cambridge CC 203 6
Barking & Dagenham CC 192 5
Ipswich 60 4
Herts Young Mariners 57 3
Royal Hospital School CC 36 2
Viking KC 31 1
Leaside CC 19 1