# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CONNOR PETERS FOY SMK 1 1:22:36 20
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL PALMER FOY SMK 2 1:24:34 20
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATT COLLINGE
JAMES DRAGE
FOY
FOY
JMK
JMK
2
2
1:20:46 20
20

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MICHAEL SOUTHEY FOY SMK 3 1:24:42 20
2 DAVID MILLAR EXE VMK 3 1:24:48 19
3 JAMIE PIPER EXE VMK 3 1:26:22 18
4 SIMON GARBETT TRU VMK 3 1:29:08 17
5 STEVEN RILEY FOY SMK 3 1:29:50 16
6 BENJAMIN CABRERA FOY JMK 3 1:32:00 15
7 NEIL CARPENTER EXE SMK 3 1:32:02 14
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 RYAN PEARCE
HARRY GILBERT
FOY
FOY
SMK
SMK
3
3
1:25:20 20
20

2 COLIN HEARD
DUNCAN BANKS
EXE
EXE
VMK
VMK
3
6
1:27:24 19
19

P4
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 OSCAR PARTRIDGE TRU JMK 4 1:05:20 20
2 TRISH DAVEY EXE VFK 4 1:05:33 19
3 ALICE BRAY FOY SFK 4 1:06:08 18
4 JOE LEACH TRU SMK 4 1:06:37 17
5 STEVE BOWENS TRU VM 4 1:07:02 16
6 STEVEN BLACKWELL EXE VMK 4 1:07:33 15
7 JOHN CRAZE DEV VMK 4 1:07:38 14
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 SIMON BOYLE
SIMON LAWRENCE
TRU
TRU
SMK
VMK
6
4
1:04:41 20
20

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTYN COLLINGE FOY VMK 5 1:08:41 20
2 TIM CROSSWOOD TAM VMK 5 1:08:52 19
3 MIKE CARPENTER EXE VMK 5 1:11:33 18
4 TIM IVES ACU VMK 5 1:12:20
5 ISAAC JADAV TRU JMK 5 1:13:25 17
6 DAVID MATTHEWS TAM SMK 5 1:14:06 16 ?D
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 WILLIAM SHARPE
GARY PARTRIDGE
TRU
TRU
VMK
VMK
5
5
1:05:33 20
20

2 ROSS ELLIOTT
KATHARINE MILLAR
EXE
EXE
SMK
JFK
5
6
1:10:58 19
19

# Name Club Class Div Time Points P/D
JOSEPH RAILTON TRU JM 6 dsq
BRIAN GREENAWAY FOY VMK 6 rtd
BEN CRAWLEY FOY SMK 6 rtd
1 MATTHEW THOMAS TRU SMK 6 1:11:58 20 P5
2 JAMES ASSER FOY VMK 6 1:13:53 19
3 RICHARD WARD EXE VMK 6 1:13:54 18
4 IAN KERSHAW GLO VMK 6 1:15:06 17
5 TOM HAMMON TRU VMK 6 1:15:42 16
6 ANDY ENGLAND GLO VMK 6 1:18:58 15 ?D
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARK JADAV
SAMUEL JADAV
TRU
TRU
VMK
JMK
6
6
1:07:56 20
20
P5
P5
2 PATRICK HARRISON
MARTIN WOOD
EXE
EXE
VMK
VMK
7
9
1:15:49 1
1

P7
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 GLEN PARRY FOY VMK 7 0:37:16 20
2 STEPHEN COTTON GLO VMK 7 0:37:34 19
3 JAMES MILLAR EXE JMK 7 0:37:49 18
4 EMMA RILEY FOY SFK 7 0:38:02 17
5 STEVE GRANT TRU VMK 7 0:38:25 16
6 SOPHIE WATTS TRU JF 7 0:39:16 15
7 MARTIN NORTHCOTT TAM VMK 7 0:39:30 14
8 DAWN RICHARDS WEY SFK 7 0:39:46 ?D
9 JASMINE THOMAS TRU JF 7 0:40:08 13 ?D
10 MIKE TAYLOR GLO VMK 7 0:40:46 12 ?D
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DONNA CRABTREE
CLAIRE SCANNELL
EXE
EXE
SFK
SFK
7
7
0:34:53 20
20

2 PAUL ROSE
JAMES GOODWIN
TAM
TAM
VMK
SMK
7
7
0:34:58 19
19

3 TOM WATTS
CRAIG KNIGHT
TRU
TRU
SMK
VMK
7
7
0:35:44 18
18

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOM DYER TRU JM 8 0:35:07 P5
2 CHRIS SILLITOE TAM VMK 8 0:40:02 20
3 SAMUEL HACKWELL TRU JM 8 0:40:11 19
4 DAVID WEBB GLO VMK 8 0:41:30 18
5 HANNAH FOX TAM SFK 8 0:47:12 1
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALAN WILLIAMS
HARRY ENGLAND
GLO
GLO
VMK
JMK
8
8
0:37:08 20
20
P7
P7
2 STEVE PHILLIPS
JACK PHILLIPS
GLO
GLO
VMK
SMK
8
8
0:37:22 19
19

3 ELLA WALSWORTH-BELL
MIRIAM WALSWORTH-BELL
TRU
TRU
VFK
JF
7
9
0:39:25 18
18

4 HELEN ROSSER
LINDA SQUIRES
TAM
TAM
SFK
SFK
8
9
0:44:04 1
1

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ZABRINA WATTS TRU JF 9 0:41:30 20
2 ANNABELLE CABRERA FOY JFK 9 0:42:06 19
3 DERRY WHITEHEAD GLO VMK 9 0:43:52 18
4 SOPHIE RILEY GLO SFK 9 0:48:38 17
5 ETHAN HUNT FOY JMK U10M 0:50:30 16
6 JULIE DRAGE TRU VFK 9 0:52:20 15
7 PAULA DRUET TRU VF 9 0:52:34 14
8 TIM STILES GLO VMK 9 0:54:05 13
9 KAREN YOUNG EXE SFK 9 1:00:54 12
10 KAI WILTON FOY JMK U12M 1:01:02 11
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 FREDDIE HEARD
BETHAN EMMENS
EXE
EXE
JMK
JFK
9
9
0:39:04 20
20
P8
P8
2 JOSH KNIGHT
MAX BERRIMAN
TRU
TRU
JM
JM
9
9
0:51:50 19
19

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DARCY ENGLAND GLO JFK U10F 0:21:11 20
2 MARTHA HACKWELL TRU JF U10F 0:23:44 19
3 EMILY IVES TRU JF U10F 0:31:10 18
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLIE DAVEY EXE JMK U10M 0:20:08 20
2 EDWARD IVES TRU JM U10M 0:21:40 19
3 MATTHEW HACKWELL TRU JM U10M 0:23:50 18
4 HENRY HACKWELL TRU JM U10M 0:26:07 17
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 LEAH EMMENS EXE JFK U12F 0:22:42 20
2 REBECCA PEPERELL FOY JFK U12F 0:31:55 19
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAWGAN THOMAS TRU JM U12M 0:23:51 20
# Club Points Hasler Points
1 Truro CC 237 10
2 Fowey River CC 236 9
3 Exeter CC 230 8
4 Gloucester Canoe Club 207 7
5 Tamar Valley Nomads 110 6
6 Devizes CC 14 5
# Name Club Class Div Time Points P/D
2 in Div3_3 COLIN HEARD
DUNCAN BANKS
EXE
EXE
VMK
VMK
3
6
1:27:24 19
19

P4
1 in Div6 MATTHEW THOMAS TRU SMK 6 1:11:58 20 P5
1 in Div6_6 MARK JADAV
SAMUEL JADAV
TRU
TRU
VMK
JMK
6
6
1:07:56 20
20
P5
P5
2 in Div6_6 PATRICK HARRISON
MARTIN WOOD
EXE
EXE
VMK
VMK
7
9
1:15:49 1
1

P7
1 in Div8 TOM DYER TRU JM 8 0:35:07 P5
1 in Div8_8 ALAN WILLIAMS
HARRY ENGLAND
GLO
GLO
VMK
JMK
8
8
0:37:08 20
20
P7
P7
1 in Div9_9 FREDDIE HEARD
BETHAN EMMENS
EXE
EXE
JMK
JFK
9
9
0:39:04 20
20
P8
P8
This website uses cookies to support essential site functionality