Jump to:

Div1

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOM SIMMONS
BOA
SMK
1
01:24:55 20
2 MATT COLLINGE
FOY
JMK
1
01:26:35 19

Div2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 PETER WILKES
FOY
SMK
2
01:25:32 20

Div3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 OSCAR PARTRIDGE
TRU
JMK
3
01:34:43 20
2 STEVEN RILEY
FOY
SMK
3
01:34:45 19
3 RICHARD LEWIS
BOA
VMK
3
01:35:22 18
DAVID MILLAR
EXE
VMK
3
rtd
BENJAMIN CABRERA
FOY
JMK
3
rtd

Div4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ADRIAN HENSON
WEY
VMK
4
01:09:46
2 JOE LEACH
TRU
SMK
4
01:10:03 20
3 ALEX WARD
EXE
JMK
4
01:10:06 19
4 ALEX BOWYER
RAF
SMK
4
01:11:21
5 PETER WALKER
PAN
VMK
4
01:13:02
6 STEVE BOWENS
TRU
VMK
4
01:13:47 18
7 NIGEL CHIVERS
DEV
VMK
4
01:14:54 17
8 COLIN SMITH
EXE
VMK
4
01:16:06 16
9 BENJAMIN FENWICK
LON
JMK
4
01:16:28
10 JOHN SHEPHERD
POO
VMK
4
01:19:36 1 D?
DAVID PARKER
EXE
VMK
4
None

Div5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TIM CROSSWOOD
TAM
VMK
5
01:14:58 20
2 GRAHAM HARDING
WEY
VMK
5
01:15:04
3 IAN KERSHAW
GLO
VMK
5
01:16:22 19
4 GRAHAM WOOD
POO
VMK
5
01:16:58 18
5 ISAAC JADAV
TRU
JMK
5
01:17:14 17
6 RICHARD WARD
EXE
VMK
5
01:17:50 16
7 MATTHEW THOMAS
TRU
SMK
5
01:18:22 15
8 JOE GREEN
BRI
VMK
5
01:20:16 14 D?
JOSEPH RAILTON
TRU
JMK
5
rtd

Div6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JON BOAKES
POO
VMK
6
01:15:21 20 P5
2 ANDY ENGLAND
GLO
VMK
6
01:15:57 19 P5
3 KATHARINE MILLAR
EXE
JFK
6
01:18:15 18
4 TOM HAMMON
TRU
VMK
6
01:18:45 17
5 JOHN WRIGHTSON
BRI
SMK
6
01:18:46 16
6 ALLY PARRITT
FOY
VFK
6
01:19:36 15
7 COLIN CHUDLEY
BRI
VMK
6
01:22:26 14
8 DAVID WEBB
GLO
VMK
6
01:22:26 13
9 STEVE GRANT
TRU
VMK
6
01:30:43 12 D?

Div7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DOUGLAS REID
FOY
SMK
7
00:44:04 20
2 STEVE RIMEN
GLO
VMK
7
00:44:39 19
3 SAMUEL HACKWELL
TRU
JMK
7
00:44:47 18
4 EMMA RILEY
FOY
SFK
7
00:45:21 17
5 GLEN PARRY
FOY
VMK
7
00:46:35 16
6 VICKY BULLEN
BOA
SFK
7
00:51:15 1 D?

Div8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TIM BAKER
FOY
SMK
8
00:45:39 20 P7
2 AMY DAYSH
EXE
JFK
8
00:47:50 19
3 CHRIS SILLITOE
TAM
VMK
8
00:48:07 18
4 PAUL GIBSON
GLO
VMK
8
00:48:27 17
5 ANNABEL BOAKES
POO
JFK
8
00:48:33 16
6 BRENDAN MOORE
FOY
VMK
8
00:48:34 15
7 ZABRINA WATTS
TRU
JFK
8
00:51:47 14
8 PETER FROST
TRU
VMK
8
00:54:07 13 ?D

Div9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAX RUSKIN
IND
JMK
9
00:48:35 P8
2 ANNABELLE CABRERA
FOY
JFK
U10F
00:49:31 20
3 JONJO LEACH
FOY
SMK
9
00:49:36 19
4 FREDDIE HEARD
EXE
JMK
10
00:52:25 18
5 JOSH KNIGHT
TRU
JMK
9
00:55:32 17
6 PAULA DROUET
TRU
VFK
9
00:58:54 16
7 TIM STILES
GLO
VMK
9
01:04:20 15

Div10

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MILLIE VAN DEN BROEK
FOY
JFK
U12F
00:53:33 20
2 KAI WILTON
FOY
JMK
U10M
01:05:44 19

U12 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 WILLIAM SCAPLEHORN
DEV
JMK
U12M
00:31:43
2 MAWGAN THOMAS
TRU
JMK
U12M
00:34:31

U12 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DARCY ENGLAND
GLO
JFK
U10F
00:33:33

U10 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 EDWARD IVES
TRU
JMK
U10M
00:34:31
2 MATTHEW HACKWELL
TRU
JMK
U10M
00:37:06
3 XAVIER RAILTON
TRU
JMK
U10M
00:41:07

U10 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMILY IVES
TRU
JFK
U10F
00:42:51

Div2_2

# Name Club Class Div Time Points P/D
JAMES MISSEN
BOA
SMK
2
01:25:14
STAN MISSEN
BOA
VMK
2
None

Div3_3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOHN EDYVEAN
MICHAEL SOUTHEY
FOY
FOY
VMK
SMK
4
2
01:32:04 20
20

2 COLIN HEARD
DUNCAN BANKS
EXE
ACU
VMK
VMK
3
4
01:36:20 19

Div4_4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID MOORE
MARTYN COLLINGE
FOY
FOY
VMK
VMK
4
4
01:07:52 20
20

2 SIMON LAWRENCE
STEVE BENNETT
TRU
BRI
VMK
VMK
4
5
01:07:57 19
19

3 TIM IVES
GARY PARTRIDGE
ACU
TRU
VMK
VMK
4
4
01:10:59 18

Div5_5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARK JADAV
LES TIMMINS
TRU
TRU
VMK
VMK
5
5
01:11:11 20
20

2 ANDY PARRITT
MARK PETERS
FOY
FOY
VMK
VMK
4
6
01:11:35 19
19

3 GEORGIA FENWICK
JONATHAN FENWICK
LON
LON
JFK
VMK
7
4
01:12:38 P6
4 DAVID MATTHEWS
RICHARD WALKER
TAM
TAM
SMK
VMK
5
5
01:13:33 18
18

Div6_6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 BRIAN GREENAWAY
CAITLIN IRWIN
FOY
FOY
VMK
JFK
6
6
01:15:19 20
20

Div7_7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEVE GILBERT
STEVE RUSH
FOY
FOY
VMK
VMK
8
7
00:43:08 20
20
P7
2 PAUL ROSE
JAMES GOODWIN
TAM
TAM
VMK
SMK
7
7
00:43:32 19
19

3 TOM WATTS
CRAIG KNIGHT
TRU
TRU
SMK
VMK
7
7
00:44:21 18
18

4 HARRY ENGLAND
IVAN BARRITT
GLO
GLO
JMK
JMK
7
8
00:45:43 17
17

Div8_8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JACK PHILLIPS
STEVE PHILLIPS
GLO
GLO
SMK
VMK
8
8
00:47:24 20
20

2 JASMINE THOMAS
EMMA WHEELER
TRU
TRU
JFK
JFK
8
9
00:52:24 19
19

Div9_9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALFIE MURPHY
CLAIRE MURPHY
GLO
GLO
JMK
VFK
9
9
00:52:46 20
20

2 HELEN ROSSER
LINDA SQUIRES
TAM
TAM
SFK
SFK
9
9
00:53:57 19
19

U10 MiniK2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHRIS BLAND
IND
SUP
8
00:51:51
1 PETER Everitt
IND
SUP
8
00:54:58
2 SIMON PRATT
IND
SUP
8
00:56:47
2 IAN EASTWOOD
IND
SUP
8
01:05:40




None

Club Points

Club Points Hasler Points
Fowey River CC 240 10
Truro CC 227 9
Gloucester Canoe Club 216 8
Tamar Valley Nomads 150 7
Exeter CC 125 6
Bristol CC 63 5
Poole Harbour CC 55 4
Bradford on Avon CC 39 3
Devizes CC 17 2