Jump to:

Div1

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALBERT HICKS NOR SMK 1 01:19:09 20
2 MATTHEW JOHNSON CLM SMK 1 01:19:29 19
3 DANIEL JOHNSON CLM SMK 1 01:19:46 18

Div2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TIM GANNICOTT-PORTER CLM SMK 2 01:23:15 20
2 ADAM BEAUMONT CLM SMK 2 01:23:16 19
3 WILLIAM STROUD CLM SMK 2 01:23:42 18
4 DAVID GURNEY CLM JMK 2 01:28:04 17
5 MELISSA JOHNSON CLM SFK 2 01:33:35 1 D?

Div3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE RICHARDS NOR JMK 3 01:27:51 20
2 BEN WANT NOR JMK 3 01:30:02 19
3 MIKE MARTIN LBZ VMK 3 01:33:31 18
4 PIRAN SHELLEY CAM VMK 3 01:36:38 17 D?
5 WILLIAM ABSON RIC VMK 3 01:37:10 D?
6 AARON JORDAN MAI SMK 3 01:39:44 D?
7 ANDY PAYNE CAM VMK 3 01:54:55 1 D?

Div4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 FINN O'BRIEN CLM JMK 4 01:13:15 20 P3
2 NICK PERKINS NOR JMK 4 01:15:02 19 P3
3 HERBIE HILYER-ZIEGLER NOR JFK 5 01:16:43 18 P4
4 BEN STRATFORD LBZ JMK 4 01:16:53 17
5 JACK SKIPPINGS CLM JMK 4 01:18:37 16
6 ALI KABEER WOK JMK 4 01:18:52
7 JAN SKLENAR NOR VMK 4 01:20:01 15
8 ADAM BAKER LBZ JMK 4 01:20:12 14
9 THEO SALES CAM JMK 4 01:21:27 1
10 ISTVAN VELENSZKI CAM SMK 4 01:22:25 1 D?
11 RIMANTAS SLANIUS BAD SMK 4 01:22:30 1 D?
12 GRACE ANDERSON NOR JFK 4 01:23:22 1 D?
13 THOMAS WALKER NOR SMK 5 01:26:30 1

Div5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHRIS BLACKMORE CLM JMK 5 01:21:09 20
2 LAUREN AVERY CLM JFK 5 01:21:30 19
3 GAVIN RIX NOR VMK 5 01:22:58 18
4 CAROLINE BANSON NOR VFK 5 01:23:25 17
5 ADAM WANT NOR VMK 5 01:23:40 16
6 TOM KELLY TON SMK 5 01:24:02
7 ALASTAIR DENT CAM VMK 5 01:24:06 15
8 JONATHON WALL CAM SMK 5 01:25:17 14
9 ELLY OCONNELL RIC SFK 5 01:25:45
10 MIKE TOOMEY BSF VMK 5 01:26:35 13
11 RUSSEL BREYER IPS VMK 5 01:26:52 12 D?
12 GORDON BULLOCK BAD VMK 5 01:27:35 11 D?
13 CHARLOTTE THISTLEWOOD NOR JFK 5 01:29:34 1 D?

Div6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID THORN NOR JMK 6 01:22:16 20 P5
2 SAM LEGG LBZ SMK 6 01:24:20 19 P5
3 SEAN WOODLEY CLM SMK 6 01:24:23 18 P5
4 FRANCHESCA WILLIAMSON CLM JFK 6 01:25:37 17 P5
5 ANDREW JUDD NOR SMK 6 01:26:14 16
6 KATHRYN COMBEN CLM JFK 6 01:26:21 15
7 AMELIA THOMSON CLM JFK 6 01:26:58 14
8 LEON DIXON LBZ JMK 6 01:27:31 13
9 EMILY WATERS CAM SFK 6 01:30:12 12
10 JOFF HAYES IPS VMK 6 01:30:22 11
11 SIENNA PAYNE CLM JFK 6 01:31:08 10
12 BETH GILL CLM SFC 6 01:42:52 1 D?

Div7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHRISTIAN WILLIAMS CLM JMK 7 00:29:22 P5
2 SAMUEL IRVEN CLM JMK 7 00:30:21 P5
3 TORRIN ELMHIRST CAM JMK 7 00:31:56 20 P6
4 SAMUEL ALLEN CLM JMK 7 00:32:06 19 P6
5 JOSEPH GALLIERS LBZ JMK 7 00:32:39 18 P6
6 HARVEY HAMMOND CLM JMK 7 00:32:58 17 P6
7 TONY GARSTANG IPS VMK 7 00:33:26 16 P6
8 MADELEINE OASTLER CLM JFK 7 00:33:59 15
9 JAMES BLACK VIK VMK 7 00:34:19 14
10 EDUARDO OSORIO VIK SMK 7 00:34:28 13
11 MALCOLM DUCKWORTH BSF VMK 7 00:34:49 12
12 JACK ANDREWS VIK JMK 7 00:34:54 11
13 JAMIE HULME CAM VMK 7 00:35:10 10
14 KEVIN BLAKEY IPS VMK 7 00:35:32 9
15 TIM CHAMBERLAIN CLM VMK 7 00:35:46 8
16 TONY BROWN NOR VMK 7 00:35:58 7 D?
17 OLLIE POWER LBZ JMK 7 00:37:00 6 D?
18 CHARLIE FROST NOR SFK 8 00:39:16 1
19 TANIA MORLEY NOR VFK 7 00:42:18 1 D?

Div8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CRISTIAN RADU VIK SMK 8 00:34:22 20 P7
2 LILY STRATFORD CLM JFK 8 00:34:45 19 P7
3 JACK BUTCHER CLM JMK 8 00:35:51 18
4 CHRIS JOHNSON HYM VMK 8 00:38:16 17
5 LUKE CLARK IPS SMK 8 00:41:32 1
6 MANDY HUSSEY LBZ VFK 8 00:41:35 1

Div9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALEXANDER WILLIAMSON CLM JMK 9 00:33:00 P6
2 STEVE HODKINSON LBZ SMK 9 00:33:52 P7
3 NICOLE PIRMUHAMEDOV CLM JFK 9 00:34:55 P7
4 RORY SMITH NOR JMK 10 00:36:02 20 P8
5 HARRY REEVE CLM JMK 9 00:37:55 19
6 JACK GAULTON BSF JMK 9 00:38:20 18
7 CATHY JOHNSON VIK VFK 9 00:38:25 17
8 NIGEL JACOB CLM JMK 9 00:39:41 16
9 ALEX MULVEY BSF JMK 9 00:39:46 15
10 LINDSAY BARKER NOR VFK 9 00:40:26 14
11 EILIDH WHITE BSF JFK 9 00:40:57 13
12 THOMAS HOLLOWAY BSF JMK 9 00:41:06 12
13 GUY FARROW CLM SMK 9 00:41:17 11
14 PEPI CUENCA NOR SFK 9 00:41:56 10
15 LIBBY HEALY CLM JFK 9 00:42:58 9
16 ANNA THISTLEWOOD NOR VFK 9 00:43:36 8
17 ALEXANDROS AERAKIS CLM JMK 9 00:44:20 7
18 KAYLEIGH GAULTON BSF JFK 9 00:44:50 6
19 HARRY BOGGIS CLM JMK 9 00:44:59 5
20 ALBIE SAWYER CLM JFK 9 00:45:00 4
21 ROB WILLIAMS CLM SMK 9 00:47:08 3
22 MELISSA WILLIAMSON CLM VFK 9 00:47:31 2
23 RYAN PEARSON CLM JMK 9 00:47:47 2
24 ALEXANDRA STRATFORD CLM VFK 9 00:48:05 2

Div10

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CASSIAN PAYNE CLM JMK 10 00:36:53 20 P9
2 MEGAN PICKERING LBZ JFK 10 00:38:10 19 P9
3 KAYLEIGH DIXON LBZ JFK 10 00:39:14 18 P9
4 MAY PERRIN CLM JFK 10 00:42:34 17
5 LOTTE PHILLIPS NOR JFK 10 00:44:22 16
6 TARA KARTHIKEYAN CLM JFK 10 00:48:04 15

U12 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CALLY DE SILVA HYM JMK U10M 00:18:52
2 EDWARD KIRKLAND BSF JMK U12M 00:24:05
3 ROBSON STEVENS CLM JMK U12 00:24:10
4 LEE DELAUNAY TAYLOR CLM JMK U12 00:27:58
5 DYLAN BIRCH CLM JMK U12 00:28:06

U12 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 NICOLA KEAR LBZ JFK U12F 00:19:38
2 EVA MCAULAY NOR JFK U12F 00:19:42
3 ISIS CHEYNE CLM JFK U12 00:20:35

U10 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 FINLEY CHAMBERLIN CLM JMK U10 00:18:46
2 GEORGE SHARP HYM JMK U10 00:19:40
3 HUDSON LOVEDAY BSF JMK U10M 00:20:33
4 KALEO PENNY HYM JMK U10 00:22:57
5 HARRY SHARP HYM JMK U10 00:24:52
6 HAYDEN WILLIAMSON CLM JMK U10 00:25:26
MICHAEL MORRIS HYM JMK U10M

U10 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 LIBBY GAULTON BSF JFK U10F 00:20:08
2 GENEVIEVE WILSON BSF JFK U10F 00:20:44
3 REBECCA PERRIN CLM JFK U10 00:21:20
4 LUCY CHEYNE CLM JFK U10 00:22:02
5 LOUISE DELAUNAY TAYLOR CLM JFK U10 00:28:11

Div3_3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALMIR BALLA
MARK HOGAN
BAD
BAD
VMK
VMK
3
3
01:33:26 20
20

2 LEAH FALLTRICK
MATTHEW LODGE
CLM
NOR
SFK
SMK
4
3
01:37:52 19
19

Div4_4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JODIE BARRELL
PAUL STENNING
LBZ
LBZ
VFK
VMK
4
4
01:15:41 20
20

2 SOPHIE PARKER
DEAN WILLIAMS
CLM
CLM
SFK
VMK
4
4
01:16:07 19
19

3 ADRIAN APPLEWHITE
JOHN CAPON
CLM
CLM
VMK
VMK
4
5
01:18:38 18
18

Div5_5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 KATY DIXON
JOSHUA POWER
LBZ
LBZ
JFK
JMK
5
5
01:18:47 20
20

2 DANIEL SKLENAR
TABITHA YULL
NOR
NOR
JMK
JFK
4
6
01:19:36 19
19

3 PHIL CURRY
MARK DEVILLE
CLM
CLM
VMK
VMK
5
5
01:20:55 18
18

4 REGINALD ELLIOTT
BETHANY GOODLAD
LBZ
LBZ
VMK
SFK
5
5
01:21:42 17
17

5 PAULA HARRISON
ANDREW ROSS
NOR
NOR
VFK
VMK
6
4
01:22:02 16
16

6 ADAM KEAR
CHARLES TOOSEY
LBZ
LBZ
VMK
VMK
5
5
01:22:22 15
15

7 DANIEL GRIFFITHS
PETE WILLIS
CLM
CLM
SMK
VMK
5
5
01:22:43 14
14

8 SARAH HANCY
MARTIN STROUD
CLM
CLM
VFK
VMK
5
5
01:23:46 13
13

Div6_6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CONNOR HIGGINS
KERSTIN QUEENEY
BSF
BSF
JMK
VFK
5
7
01:20:36 20
20

2 WIEBKE DIRKS
WILLIAM KERSLAKE
CAM
CAM
SFK
SMK
7
5
01:20:47 19
19

3 IMOGEN HILL
ZOWIE WYATT
CLM
CLM
JFK
SFK
6
6
01:21:50 18
18

4 BRIAN MCKINNEY
MIKE HARRISON
NOR
NOR
VMK
VMK
6
7
01:25:31 17
17

5 BRYAN HANDSLEY
AMANDA MORRIS
LBZ
LBZ
VMK
VFK
6
6
01:25:51 16
16

Div7_7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLOTTE ELLIS
AMY CARTER
LBZ
LBZ
SFK
SFK
5
9
00:31:39 20
20

P8
2 JAMIE GAULTON
JAMIE MCADAM
BSF
BSF
JMK
JMK
8
7
00:31:53 19
19
P7
3 TONY PERRY
DANIELE PIRISINO
VIK
VIK
VMK
SMK
5
9
00:33:05 18
18

P8
4 TRACY AVERY
AMANDA CLARK
CLM
CLM
SFK
VFK
8
7
00:36:32 1
1

Div8_8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID CAYFORD
JACQUELINE CAYFORD
BSF
BSF
VMK
VFK
8
8
00:34:38 20
20

2 CATHERINE GUY
CARLY HUDSON
LBZ
LBZ
SFK
SFK
7
9
00:34:42 19
19

Div9_9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ELLA LAWIE
MEGAN LAWIE
CLM
CLM
JFK
JFK
9
9
00:38:10 20
20

2 ANNA BREMNER
NAOMI JACOB
CLM
CLM
JFK
JFK
9
9
00:42:12 19
19

3 CATHERINE ROBINSON
MADDISON LOVEDAY
BSF
BSF
SFK
JFK
9
U12F
00:42:29 18
18

4 JOANNA BREWER
JOSEPHA WALLBANK
BSF
BSF
VMF
VFC
9
9
00:52:24 17
17

5 ROSIE HEALY
ELIZABETH GODDARD
CLM
CLM
JFK
JFK
9
9
00:56:14 16
16

Club Points

Club Points Hasler Points
Chelmsford CC 234 10
Leighton Buzzard CC 232 9
Norwich CC 228 8
Bishops Stortford CC 221 7
Cambridge CC 129 6
Viking KC 111 5
Barking & Dagenham CC 52 4
Ipswich 49 3
Herts Young Mariners 17 2