Jump to:

Div1

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOM SIMMONS BOA SMK 1 01:28:55 20
2 MATT COLLINGE FOY SMK 1 01:28:56 19

Div2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL PALMER FOY SMK 2 01:29:23 20 P1
2 BENJAMIN CABRERA FOY JMK 2 01:33:06 19
3 JAMES ESCOTT BOA SMK 2 01:37:01 18
DANIEL SEAFORD RDG VMK 2 rtd

Div3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID MILLAR EXE VMK 3 01:25:16 20
2 OSCAR PARTRIDGE TRU JMK 3 01:25:20 19
3 RYAN PEARCE FOY SMK 3 01:25:28 18
4 JOSEPH RAILTON TRU JMK 3 01:25:40 17
5 JAMIE PIPER EXE VMK 3 01:29:58 16

Div4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEVEN RILEY FOY SMK 4 01:03:21 20
2 DAVID PARKER EXE VMK 4 01:03:22 19
3 OLIVER SANDERS EXE SMK 4 01:03:49 18
4 COLIN SMITH EXE VMK 4 01:03:50 17
5 ROB BEARD EXE VMK 4 01:05:05 16
6 JOE LEACH TRU SMK 4 01:05:34 15
7 NIGEL CHIVERS DEV VMK 4 01:05:48 14
8 DUNCAN BANKS ACU VMK 4 01:05:52
9 GARY PARTRIDGE TRU VMK 4 01:05:59 13
10 ANDY PHILLIPS BOA VMK 4 01:08:25 12 D?
11 BO STEVENS BOA VMK 4 01:09:43 1 D?
STEVE BOWENS TRU VMK 4 rtd

Div5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLOTTE AVERY BOA SFK 5 01:09:26 20
2 MARK JADAV TRU VMK 5 01:09:27 19
3 TIM CROSSWOOD TAM VMK 5 01:09:34 18
4 LENA KRAUS FOY SFK 5 01:09:41 17
5 MATTHEW THOMAS TRU SMK 5 01:09:46 16
6 ROSS ELLIOTT EXE SMK 5 01:10:51 15
7 SAMUEL JADAV TRU JMK 5 01:10:57 14
8 DAVID WEBB GLO VMK 5 01:11:02 13

Div6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEVE GRANT TRU VMK 6 01:11:06 20 P5
2 SAMUEL HACKWELL TRU JMK 6 01:11:15 19 P5
3 ANITA SEAFORD RDG VFK 6 01:12:12
4 STEPHEN GILBERT FOY VMK 6 01:14:01 18
5 EMMA RILEY FOY SFK 6 01:14:44 17
6 BEN MAKIN BOA VMK 6 01:14:45 16
7 COLIN CHUDLEY BRI VMK 6 01:14:47 15
8 PAUL GIBSON GLO VMK 6 01:17:17 14 D?
9 OLIVER NORTON BOA SMK 6 01:17:18 13 D?
10 GLEN PARRY FOY VMK 6 01:21:37 12 D?
IVAN BARRITT GLO JMK 6 rtd

Div7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 AMY DAYSH EXE JFK 7 00:35:53 20
2 TOBY BULLOCK EXE JMK 7 00:35:58 19
3 BRENDAN MOORE FOY VMK 7 00:37:03 18
4 STEVE RIMEN GLO VMK 7 00:38:20 17 D?
5 GEORGINA STEVENS BOA VFK 7 00:38:22 16 D?
6 FREDDIE HEARD EXE JMK 7 00:39:52 1 D?

Div8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHRIS SILLITOE TAM VMK 8 00:37:59 20

Div9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ETHAN HUNT FOY JMK 9 00:41:12 20
2 KATIE KNOWLES FOY SFK 9 00:41:47 19
3 SOPHIE RILEY GLO VFK 9 00:43:26 18
4 PAULA DROUET TRU VFK 9 00:43:46 17
5 LINDA SQUIRES TAM SFK 9 00:46:30 16

Div10

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 WILLIAM SCAPLEHORN DEV JMK DIV10 00:38:02 20 P9
2 DARCY ENGLAND GLO JFK U12F 00:48:14 19

U12 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 EDWARD IVES TRU JMK U12M 00:21:48
2 ISAAC RAILTON TRU JMK U12M 00:21:57
3 HENRY VAN DEN BROEK FOY JMK U12M 00:23:12
4 MATTHEW HACKWELL TRU JMK U12M 00:25:11

U10 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 XAVIER RAILTON TRU JMK U10M 00:23:01
2 HENRY HACKWELL TRU JMK U10M 00:26:03

U10 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTHA HACKWELL TRU JFK U10F 00:26:20
2 EMILY IVES TRU JFK U10F 00:26:32

Div2_2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 BRONTE HOLDEN
PETER WILKES
NOT
FOY
SFK
SMK
3
1
01:28:23
20

Div4_4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTIN FLEET
SIMON LAWRENCE
TRU
TRU
SMK
VMK
4
4
00:58:25 20
20
P3
P3
2 JOHN EDYVEAN
KLARA JEPSON
FOY
FOX
VMK
JFK
4
4
00:58:57 19

3 MARTYN COLLINGE
DAVID MOORE
FOY
FOY
VMK
VMK
4
4
01:01:27 18
18

4 DAVID EVANS
DAVE POTTS
GLO
GLO
VMK
VMK
4
4
01:01:47 17
17

5 ANDY ENGLAND
HARRY ENGLAND
GLO
GLO
VMK
JMK
4
4
01:03:35 16
16

6 SIMON BOYLE
TIM IVES
TRU
ACU
SMK
VMK
4
4
01:03:42 15

Div5_5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MICHAEL SOUTHEY
BRIAN GREENAWAY
FOY
FOY
SMK
VMK
4
6
01:03:44 20
20

2 PERRY BELCHER
RICHARD WARD
EXE
EXE
VMK
VMK
5
5
01:04:04 19
19

Div6_6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAMES ASSER
CAITLIN IRWIN
FOY
FOY
VMK
SFK
6
6
01:07:52 20
20

2 GRAHAM RAYMOND
KATH NORTON
BOA
BOA
VMK
VFK
6
7
01:07:52 19
19

P6
3 STEPHEN COTTON
IAN KERSHAW
GLO
GLO
VMK
VMK
6
6
01:08:02 18
18

Div7_7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CRAIG KNIGHT
TOM WATTS
TRU
TRU
VMK
SMK
7
7
00:32:38 20
20
P6
P6
2 JONATHAN HACKWELL
PAUL HACKWELL
TRU
TRU
VMK
VMK
7
7
00:33:28 19
19
P6
P6
3 SOPHIE WATTS
ZABRINA WATTS
TRU
TRU
JFK
JFK
7
8
00:35:07 18
18

P7
4 VICKY BULLEN
SARAH KELLY
BOA
BOA
SFK
SFK
7
8
00:35:10 17
17

P7
5 LOUISE ARMSHAW
DAVE FIRMAN
EXE
EXE
SFK
VMK
7
7
00:35:11 16
16

6 DAVID MATTHEWS
DANIEL MATTHEWS
TAM
TAM
SMK
JMK
5
U12M
00:37:13 1
1

Div8_8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JACK PHILLIPS
STEVE PHILLIPS
GLO
GLO
SMK
VMK
8
8
00:37:14 20
20

2 JOSH KNIGHT
PAUL POSTILL
TRU
TRU
JMK
VMK
9
8
00:37:37 19
19
P8
3 PAUL LAING
ALAN WILLIAMS
GLO
GLO
VMK
VMK
8
8
00:37:58 18
18

4 BECKY FRENCH
ERNIE LLOYD
EXE
EXE
VFK
VMK
8
8
00:38:24 17
17

Div9_9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALFIE MURPHY
CLAIRE MURPHY
GLO
GLO
JMK
VFK
U12M
9
00:40:51 20
20

2 JAZMIN BUXTON
HELEN ROSSER
TAM
TAM
SFK
SFK
9
9
00:46:03 19
19

Club Points

Club Points Hasler Points
Fowey River CC 236 10
Truro CC 233 9
Gloucester Canoe Club 223 8
Exeter CC 217 7
Bradford on Avon CC 188 6
Tamar Valley Nomads 94 5
Devizes CC 34 4
Bristol CC 15 3