Jump to:

Div1

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLIE SMITH LBZ SMK 1 01:27:33
2 ALEX MCINTYRE CLM SMK 1 01:27:37
3 EDWARD RUTHERFORD ELM SMK 1 01:33:40 D?

Div2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 EDGAR BOEHM RDG VMK 2 01:30:36 20
2 JORDAN MARTYN WEY JMK 2 01:30:37
3 WILLIAM STROUD CLM SMK 2 01:30:41
4 JAMES WALKINTON CLM SMK 2 01:33:56
5 JAMES ESCOTT BOA SMK 2 01:34:31
6 JAMES TREADGOLD NBY VMK 2 01:34:32 19
7 ROBERT JEFFERIES BAN SMK 2 01:35:28 18
8 STEPHEN DIXON FOX SMK 2 01:37:12 17
ROBIN FLACK BAN SMK 2
WILLIAM MCCRACKEN BAN JMK 2

Div3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MAX PICKERING LBZ JMK 3 01:35:38 P2
2 MATTHEW PICKIN FOX SMK 3 01:35:45 20 P2
3 ROY FIELDUS WEY VMK 3 01:36:13
4 LIZZIE POLGREEN FOX SFK 3 01:36:42 19
5 GEORGE URQUHART BAN JMK 3 01:37:27 18
6 DAVID MILLAR EXE VMK 3 01:37:36
7 PAUL HAYES NBY VMK 3 01:40:30 17
8 BRIAN GREENHAM RDG VMK 3 01:40:38 16
9 NICK HERBERT FOX VMK 3 01:40:48 15
10 NEIL MCARA BAN VMK 3 01:41:06 14
11 ALEX RAVEN LON SMK 3 01:42:22 13
12 ROBIN AVERY BAN VMK 3 01:45:15 1 D?
13 JERRY HAYCOCK BAN VMK 3 01:45:51 1 D?
14 DOUG PEMBLE ADS VMK 3 01:47:13 D?
15 NICHOLAS HADLAND ACU SMK 3 01:58:52 D?
SIMON TILBURY-CLARKE PAN SMK 3
FREYA PETERS RIC JFK 3
JACOB PARKER SOU JMK 3

Div4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 LUKE ESCOTT BOA SMK 4 01:08:06 P3
2 ALFIE BROWN EAL JMK 4 01:08:09 P3
3 BETHAN DAVIES RDG VFK 4 01:09:44 20
4 ANNA RAILTON FOX SFK 4 01:09:45 19
5 DANIEL GORST SOU JMK 4 01:09:46 18
6 JOHN ESCOTT BOA VMK 4 01:10:04
7 STUART QUINTON PAN VMK 4 01:10:07 17
8 GARY ALEXANDER ADS VMK 4 01:10:23
9 CHARLIE CRAMER SOU JMK 4 01:10:30 16
10 KOEN AYRAN FOX JMK 4 01:10:31 15
11 JESSIE URQUHART BAN JFK 4 01:11:35 14
12 MATTHEW VILLARUEL EAL VMK 4 01:11:39
13 MARK WIGGLESWORTH PAN SMK 4 01:11:44 13
14 JOHN HAYDEN IND VMK 4 01:11:57
15 ALEX VENESS BAS SMK 4 01:11:57 12
16 NOAH MOXON BAN JMK 4 01:12:03 11
17 DAVID JAULT BAN VMK 4 01:12:11 10
18 NIGEL CHIVERS DEV VMK 4 01:14:42 D?
19 GEORGIA BOONHAM RDG JFK 4 01:14:56 1 D?
20 LEO VILLARUEL EAL JMK 4 01:15:51 D?
21 IAN MARTIN FOX VMK 4 01:17:41 1 D?
BENJAMIN FENWICK LON SMK 4
GRAHAM HOLMES WEY VMK 4
WILLIAM PEPPER BAN JMK 4
JIM KEW WEY VMK 4
BETH PERRY SOU JFK 4

Div5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW STANBURY 5 01:11:26 P4
2 LUCIEN ADHAMI EAL JMK 5 01:11:32 P4
3 YUN IP EAL JFK 5 01:12:22 P4
4 DAN MARETT LON VMK 5 01:13:54 20
5 TUAN LUC FOX JMK 5 01:14:42 19
6 JASPER BELL BAN JMK 5 01:14:48 18
7 TREVOR JENKINS LON SMK 5 01:15:24 17
8 JULIAN GLORIA FOX JMK 5 01:15:52 16
9 WILLIAM LARNER BAN JMK 5 01:15:57 15
10 CHLOE DOBBS RIC SFK 6 01:16:08 P5
11 SUSAN GREY RDG VFK 5 01:17:28 14
12 PHILIP WOODGATE IND VMK 5 01:19:06 D?
13 STEVE PERRY BAN VMK 5 01:20:08 13 D?
14 GAVIN LUKE PAN VMK 5 01:20:39 12 D?
15 JOSHUA PERRY BAN JMK 5 01:20:49 11 D?
16 CIAN VINE-NEALON BAN JMK 5 01:23:22 1 D?
CHRIS BATES FOX VMK 5
DAVID PALFREY WOK VMK 5
ANDY MOXON BAN VMK 5

Div6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 RICH ASTRIDGE ACU SMK 6 01:12:37 P4
2 JAMES NELSON RDG JMK 6 01:16:09 20 P5
3 LIZ MURNAGHAN BAS VFK 6 01:17:31 19 P5
4 CHRIS SMOWTON FOX SMK 6 01:17:37 18 P5
5 GEORGIA FENWICK LON JFK 6 01:17:41 17
6 MIKLOS SZABADVARI RDG JMK 6 01:18:07 16
7 HANNAH PEMBLE ADS JFK 6 01:18:25
8 RACHEL TEMPLE-FRY BAN SFK 6 01:18:56 15
9 ANITA SEAFORD RDG VFK 6 01:19:11 14
10 COLIN CHUDLEY BRI VMK 6 01:20:23
11 FLETCHER CRAMER SOU JMK 6 01:20:42 13
12 RICHARD GILBERT-JOHNS SOU VMK 6 01:20:42 12
13 SARAH FRANCIS BAS VFK 6 01:22:51 11
14 CATHERINE LONG FOX JFK 6 01:23:12 10 D?
15 PATRICK GUINARD WEY VMK 6 01:23:33 D?
16 SHIRLEY KEETON NBY VFK 6 01:23:35 9 D?
17 JOHN CRITCHFIELD BAN VMK 7 01:24:27 8
18 DUNCAN GRAY SOU VMK 6 01:25:14 7 D?
SIOBHAN URQUHART BAN VFK 6
CHARLOTTE SAMPSON LON SFK 6

Div7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANDREW MCDONALD RAF SMK 7 00:37:09 P6
2 CHARLIE BEESON RDG JMK 7 00:37:18 20 P6
3 OLIVER JAULT BAN JMK 7 00:37:39 19 P6
4 DEREK SILBY BAN VMK 7 00:38:17 18 P6
5 SAM LEGG LBZ SMK 7 00:38:28
6 ARCHIE TYACK FOX JMK 7 00:38:37 17
7 KIET LUC FOX JMK 7 00:38:39 16
8 EMILY GORST SOU JFK 7 00:39:02 15
9 JONATHAN COCHRANE FOX JMK 7 00:39:06 14
10 TREVOR MILLS RDG VMK 7 00:39:22 13
11 TONY GALLAGHER BAS VMK 7 00:39:24 12
12 TIM SMEE LON VMK 7 00:39:29 11
13 JACOB WRIGHT RDG JMK 7 00:40:15 10
14 DAWN SIMPKINS BAN VFK 7 00:41:39 9 D?
15 STUART LEATHER SOU SMK 7 00:42:33 1 D?
16 ROBYN JEFFERIES BAN SFK 7 00:43:53 1 D?
17 ANNABEL HUTCHINSON RDG JFK 7 00:44:00 1 D?
18 GEORGE SCAAMMELL WIN SMK 7 00:46:00 1 D?
19 CATHERINE GUY LBZ SFK 7 00:46:32 D?
20 STEPHEN HIGHAM BAN VMK 7 00:48:11 1 D?
CALUM BOYER EAL JMK 7

Div8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 STUART SKELDON BAS SMK 8 00:39:44 20 P7
2 HANNAH PLANT EAL SFK 8 00:40:10 P7
3 PETER GORST SOU VMK 8 00:40:51 19
4 RICHARD TYACK FOX VMK 8 00:41:02 18
5 TOBY RAVEN LON JMK 8 00:41:55 17
6 TILLA KUBISCH-WILES RDG JFK 8 00:41:56 16
7 NICK WRIGHT RDG VMK 8 00:41:58 15
8 SEAN AGHA BAS SMK 8 00:42:13 14
9 DAVE LONG FOX VMK 8 00:43:17 13
10 SHIRLEY WATERHOUSE BAN VFK 8 00:44:17 12
11 JACK RAVEN LON JMK 8 00:44:31 11
12 SUE HURST RIC VFK 8 00:44:42
13 JAMES LEMIN PAN VMK 8 00:45:25 1

Div9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANNABELLE TAN EAL SFK 9 00:40:11 P7
2 CNOCHUR BEVERIDGE LON JMK 9 00:42:02 20 P8
3 ISAIAH VORSTER SOU JMK U10M 00:42:15 19
4 DAN BLACKLEDGE FOX JMK 9 00:43:34 18
5 ELIZABETH HARTE BAN JFK U12F 00:45:20 17
6 DARREN FIRTH WIN VMK 9 00:45:24 16
7 HAZEL BARKER PAN VFK 9 00:45:36 15
8 AIDAN TEEUWEN LON JMK 9 00:45:51 14
9 DAWN ADHAMI EAL VFK 9 00:46:50
10 PATRICK WHITEHEAD NBY JMK 9 00:46:56 13
11 DEBBIE CARPENTER BAS VFK 9 00:47:31 12
12 CHRISTINE PLANT EAL VFK 9 00:47:41
13 JAMES LYNN BAN JMK 9 00:52:25 11
ISABELLE ROTHWELL LON JFK 9

U12 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TYLER KINDER RDG JMK U12M 00:17:28

U12 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JENNA TOPHAM RDG JFK U12F 00:16:56
2 ISABELLA MURPHY BAN JFK U12F 00:17:03
3 KATHRYN WRIGHT RDG JFK U12F 00:17:54
4 ALANAH PILKINGTON POO JFK U12F 00:19:24

U10 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CONRAD PACKER RDG JMK U10M 00:19:05
2 KNOAH AYRAN FOX JMK U10 M 00:19:48

U10 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALICE BEESON RDG JFK U10F 00:17:30
2 JESSIE-MAE TEEUWEN LON JFK U10F 00:17:54

Div2_2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 LEAH FALLTRICK
MATTHEW JOHNSON
CLM
CLM
SFK
SMK
3
1
01:29:02

2 DANIEL SEAFORD
STEFAN SENK
RDG
RDG
VMK
VMK
2
2
01:29:04 20
20

3 HARRY FREELAND
JAMES NEW
FOX
RDG
JMK
SMK
2
2
01:30:18 19
19

4 JEREMY FREELAND
ALEX LANE
FOX
RDG
VMK
SFK
2
2
01:30:22 18
18

Div3_3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 SOPHIE MITCHELL
MARK PEARCE
LON
LON
SFK
VMK
4
2
01:33:16 20
20

2 RICHARD ELLIOTT
RICHARD KENT
SOU
SOU
VMK
VMK
3
3
01:33:31 19
19

3 JOHN ASTBURY
DAVID DUFF
RAF
RAF
SMK
VMK
4
3
01:35:01

4 DANIEL DRISKEL
PHILIP LEVKOVSKYY
EAL
EAL
VMK
JMK
3
4
01:37:03

Div4_4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DENNIS STORMONT
STEPHANE HELLE
FOX
FOX
VMK
VMK
4
4
01:06:29 20
20

2 JONATHAN FENWICK
DAVID RIDGELY
LON
LON
VMK
VMK
4
4
01:07:39 19
19

3 TOBY BETTS
KATHERINE WILSON
RDG
RDG
JMK
SFK
4
4
01:08:01 18
18

4 TIM BOWYER
OLIVER MCDONNELL
ELM
ELM
VMK
VMK
4
4
01:08:46

Div5_5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 NIGEL FRANKLAND
ERIKA HUTCHINSON
RDG
RDG
VMK
VFK
4
6
01:07:42 20
20
3
5
2 ALEX SCHOULTZ
HENK SMITH


5
5
01:07:46
4
4
3 CHRISTOPHER HILLS
ANDY FLACK
BAN
BAN
VMK
VMK
6
4
01:09:01 19
19

4 ROB ROOKS
SIMONE ROOKS
SUT
SUT
VMK
SFK
5
5
01:09:39

5 EMILY ALLEN
RACHEL FORT
RDG
RDG
SFK
SFK
5
5
01:09:40 18
18

6 JULIAN ANDERSON
CHOLE MEDLAND
POO
POO
VMK
SFK
5
5
01:09:45

7 WILL HARTE
NEIL URQUHART
BAN
BAN
VMK
VMK
5
5
01:09:58 17
17

8 CHARLIE DICKSON
TOM FLORY
FOX
FOX
JFK
JMK
5
6
01:10:20 16
16

9 HANNAH GALLAGHER
ELLIE KEW
WEY
WEY
JFK
JFK
5
6
01:10:24

10 ANNA EDMOND-SEAL
BOB EDMOND-SEAL
FOX
FOX
VFK
VMK
6
4
01:10:43 15
15

11 NICK COTTON
JOJO GILL
RIC
RIC
VMK
JFK
5
5
01:11:16

12 MARLENE MUEHLER
ANNETTE PETERS
RIC
RIC
SFK
VFK
4
6
01:12:34

13 CAROLINE BANSON
JULIE HICKS
NOR
NOR
VFK
VFK
5
5
01:13:53

14 FAY BUTLER
CAROLINE WALKER
PAN
PAN
VFK
VFK
5
5
01:15:46 1
1

Div6_6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLIE FROST
MATTHEW LODGE
NOR
NOR
SFK
SMK
8
4
01:12:37
P6
2 PAUL JACKSON
ROBERT WHITEHEAD
NBY
NBY
VMK
VMK
6
6
01:13:04 20
20

3 MATT ADAMSON
TONY JACOBS
LON
LON
SMK
VMK
6
6
01:13:50 19
19

4 JAMES BAMFORTH
PETER WALKER
PAN
PAN
VMC
VMC
6
6
01:13:59 18
18

5 ZOE DYNDOR
FELICITY O'CONNELL
BAN
BAN
VFK
SFK
6
6
01:14:56 17
17

6 NIGEL ELDRED
MOCHA PILKINGTON
POO
POO
VMK
VFK
6
6
01:14:57

7 MIRIAM GRAHAM
SEUMAS MUNRO
RDG
RDG
VFK
VMK
6
6
01:15:20 16
16

8 CHRIS LAY
REBECCA LAY
ACU
ACU
VMK
SFK
5
7
01:17:02

Div7_7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 GARY BENNETT
DALE CROCKER
LBZ
LBZ
SMK
SMK
9
5
00:37:51

2 MALCOLM GILKS
PAUL SMITH
BAN
BAN
VMK
VMK
7
7
00:37:57 20
20

3 VICKY METCALFE
RUTH STACEY
PAN
PAN
VFK
SFK
7
9
00:38:07 19
19

4 TINA LOOI
NEIL MATTHEWS
BAS
BAS
VFK
VMK
9
6
00:38:15 18
18
P8
5 SUE PALMER
TRACY RAVEN
LON
LON
VFK
VFK
8
7
00:38:17 17
17
P7
6 RICHARD HEWITT
GED TAYLOR
SOU
SOU
VMK
VMK
7
7
00:39:26 16
16

7 JENNY JONES
JILL PRIDAY
DEV
DEV
VFK
VFK
9
6
00:42:23

Div8_8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 FIONA SINGLETON
BECCI MORRIS
FOX
FOX
VFK
VFK
8
8
00:38:32 20
20

2 MARK HUDDART
CHRIS RUSSELL
PAN
PAN
VMK
VMK
8
8
00:39:14 19
19

3 JACK PHILLIPS
STEVE PHILLIPS
GLO
GLO
SMK
VMK
8
8
00:40:32

4 TAMSEN FLACK
PENNY HIGHAM
BAN
BAN
VFK
JFK
8
8
00:41:37 18
18

Div9_9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 NICK KING
LISA MUNGA
RDG
RDG
VMK
VFK
9
9
00:38:42 20
20
P8
P8
2 OWEN BARKER
STEVEN MCCLUSKEY
PAN
PAN
SMC
VMC
9
9
00:42:52 19
19

3 TESS HAYTER
LAUREN KENNEDY
LON
LON
JFK
JFK
U12F
U12F
00:45:33 18
18

4 BARBARA JAGGS
WILLIAM JAGGS
POO
POO
VFC
VMC
9
9
00:46:08

5 ROGER EDWARDS
IAN WHY
DEV
LON
VMC
VMC
9
9
00:46:50
17

U12 MiniK2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALICE BEESON
KATHRYN WRIGHT
RDG
RDG
JFK
JFK
U10F
U12F
00:15:04

2 CONRAD PACKER
JENNA TOPHAM
RDG
RDG
JMK
JFK
U10M
U12F
00:16:08

Club Points

Club Points Hasler Points
Reading CC 237 10
Falcon CC 230 9
Longridge CC 226 8
Banbury & District 222 7
Pangbourne CC 207 6
Southampton CC 189 5
Basingstoke CC 136 4
Newbury CC 98 3
Windsor CC 17 2