Jump to:

Div1

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOM SIMMONS
BOA
SMK
1
01:28:13 20

2 MATT COLLINGE
FOY
SMK
1
01:28:18 19

Div2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 PETER WILKES
FOY
SMK
2
01:28:13 20

2 JAMES MISSEN
BOA
SMK
2
01:28:14 19

3 JIM TAYLOR-ROSS
EXE
VMK
2
01:42:40 1
D?

Div3

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID MILLAR
EXE
VMK
3
01:34:27 20

2 DAN JONES
DEV
JMK
3
01:34:28 19

3 OSCAR PARTRIDGE
TRU
JMK
3
01:34:36 18

4 STEPHEN DIXON
FOX
SMK
3
01:34:37

5 SIMON GARBETT
TRU
VMK
3
01:39:31 17

6 JAMIE PIPER
EXE
VMK
3
01:39:38 16

Div4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALEX WARD
EXE
JMK
4
01:02:29 20

2 ALICE BRAY
FOY
SFK
4
01:02:40 19

3 DAVID PARKER
EXE
VMK
4
01:03:55 18

4 NIGEL CHIVERS
DEV
VMK
4
01:04:21 17

5 DUNCAN BANKS
ACU
VMK
4
01:04:52

6 COLIN SMITH
EXE
VMK
4
01:04:56 16

7 JOHN SHEPHERD
POO
VMK
4
01:05:00 15

8 ANDY PARRITT
FOY
VMK
4
01:05:44 14

9 ROB BEARD
EXE
VMK
4
01:05:48 13

10 TIM IVES
ACU
VMK
4
01:08:50
D?
11 ANDY ELWORTHY
DEV
VMK
4
01:09:11 1
D?

Div5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOSEPH RAILTON
TRU
JMK
5
01:06:22 20

2 ISAAC JADAV
TRU
JMK
5
01:07:00 19

3 TIM CROSSWOOD
TAM
VMK
5
01:07:25 18

4 JAMES CLEAVER
DEV
JMK
5
01:09:00 17

5 GRAHAM WOOD
POO
VMK
5
01:09:11 16

6 TIM ELLIS
BOA
VMK
5
01:09:19 15

7 MARK JADAV
TRU
VMK
5
01:09:22 14

8 MATTHEW THOMAS
TRU
SMK
5
01:11:22 13
D?
9 IAN KERSHAW
GLO
VMK
5
01:12:48 12
D?

Div6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 OLIVER SANDERS
EXE
SMK
6
01:08:46 20
P5
2 KATHARINE MILLAR
EXE
JFK
6
01:08:47 19
P5
3 CHARLOTTE AVERY
BOA
SFK
6
01:09:55 18

4 ROSS ELLIOTT
EXE
SMK
5
01:10:30 17

5 BRIAN GREENAWAY
FOY
VMK
6
01:11:23 16

6 MEGAN KENNY
BSF
SFK
6
01:11:29

7 DAVID WEBB
GLO
VMK
6
01:11:30 15

8 STEVE GRANT
TRU
VMK
6
01:13:00 14

9 COLIN CHUDLEY
BRI
VMK
6
01:13:01 13

Div7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 HARRY ENGLAND
GLO
JMK
7
00:37:11 20
P6
2 SAMUEL HACKWELL
TRU
JMK
7
00:37:48 19

3 EMMA RILEY
FOY
SFK
7
00:38:00 18

4 STEVE RIMEN
GLO
VMK
7
00:38:20 17

5 STEPHEN COTTON
GLO
VMK
7
00:38:41 16
D?
6 GLEN PARRY
FOY
VMK
7
00:39:00 15
D?
7 MIKE TAYLOR
GLO
VMK
7
00:40:53 14
D?
8 MARTIN NORTHCOTT
TAM
VMK
7
00:42:31 1
D?
9 PAUL POSTILL
TRU
VMK
7
00:46:22 1
D?

Div8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 JAKE POTTS
GLO
SMK
8
00:37:21 20
P7
2 AMY DAYSH
EXE
JFK
8
00:37:45 19
P7
3 PAUL GIBSON
GLO
VMK
8
00:38:33 18
P7
4 ALICE SEARS
GLO
VFK
8
00:38:49 17
P7

Div9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID CHANT
BOA
SMK
9
00:38:21 20
P7
2 MARK WILDMAN
TAM
VMK
9
00:41:33 19
P8
3 FREDDIE HEARD
EXE
JMK
10
00:41:43 18

4 JONATHAN WHITE
EXE
SMK
9
00:41:58 17

5 SOPHIE RILEY
GLO
VFK
9
00:43:23 16

6 JOSH KNIGHT
TRU
JMK
9
00:43:43 15

7 GRANT MCGUIRE
TAM
VMK
9
00:45:49 14

8 EMMA WHEELER
TRU
SFK
9
00:46:59 13

Div10

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ETHAN HUNT
FOY
JMK
U10M
00:42:04 20
P9
2 WILLIAM SCAPLEHORN
DEV
JMK
U12M
00:42:55 19

3 DARCY ENGLAND
GLO
JFK
U10F
00:45:55 18

4 MAWGAN THOMAS
TRU
JMK
U10M
00:48:48 17

U12 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 EDWARD IVES
TRU
JMK
U10M
00:26:03

U12 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 LEAH EMMENS
EXE
JFK
U12F
00:27:02

U10 M

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 XAVIER RAILTON
TRU
JMK
U10M
00:27:56

2 MATTHEW HACKWELL
TRU
JMK
U10M
00:27:58

U10 F

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTHA HACKWELL
TRU
JFK
U10F
00:28:48

2 EMILY IVES
TRU
JFK
U10F
00:30:44

Div2_2

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DANIEL PALMER
RYAN PEARCE
FOY
FOY
SMK
SMK
2
3
01:31:31 20
20

2 JAMES ESCOTT
JAMES WEBSTER
BOA
BOA
SMK
SMK
2
2
01:31:37 19
19

3 MARK ESCOTT
STAN MISSEN
BOA
BOA
VMK
VMK
3
2
01:31:45 18
18

Div4_4

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 GARY PARTRIDGE
SIMON LAWRENCE
TRU
TRU
SMK
VMK
4
4
01:00:15 20
20

2 JOHN ESCOTT
MIKE PURCHAS
BOA
BOA
VMK
VMK
4
4
01:00:16 19
19

3 MARTYN COLLINGE
DAVID MOORE
FOY
FOY
VMK
VMK
4
4
01:03:14 18
18

Div5_5

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANDY ENGLAND
DAVE POTTS
GLO
GLO
VMK
VMK
5
5
01:04:21 20
20

2 PERRY BELCHER
RICHARD WARD
EXE
EXE
VMK
VMK
5
5
01:04:46 19
19

3 ROB ROOKS
SIMONE ROOKS
SUT
SUT
VMK
SFK
5
6
01:05:39 18
18
P5
4 DAVID MATTHEWS
RICHARD WALKER
TAM
TAM
SMK
VMK
5
5
01:06:42 17
17

Div6_6

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 KEVIN CRABB
IAN WEBBER
DEV
DEV
VMK
VMK
5
7
01:10:10 20
20

2 JAMES ASSER
CAITLIN IRWIN
FOY
FOY
VMK
SFK
6
6
01:10:26 19
19

Div7_7

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CRAIG KNIGHT
TOM WATTS
TRU
TRU
VMK
SMK
7
7
00:36:04 20
20

2 ANN CRISPIN
MIKE CRISPIN
EXE
EXE
VFK
VMK
7
7
00:36:16 19
19

3 LOUISE ARMSHAW
DAVE FIRMAN
EXE
EXE
SFK
VMK
7
7
00:37:45 18
18

4 BECKY FRENCH
ERNIE LLOYD
EXE
EXE
VFK
VMK
7
7
00:41:19 1
1

Div8_8

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 VICKY BULLEN
SARAH KELLY
BOA
BOA
SFK
SFK
8
8
00:38:04 20
20

2 JACK PHILLIPS
STEVE PHILLIPS
GLO
GLO
SMK
VMK
8
8
00:40:02 19
19

Div9_9

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 KATH NORTON
GRAHAM RAYMOND
BOA
BOA
VFK
SMK
9
9
00:38:08 20
20
P8
2 HELEN ROSSER
LINDA SQUIRES
TAM
TAM
SFK
SFK
9
9
00:43:37 19
19

3 CLAIRE MURPHY
LUCY ENGLAND
GLO
GLO
VFC
VFC
9
9
01:09:28 18
18

Club Points

Club Points Hasler Points
Bradford on Avon CC 233 10
Exeter CC 228 9
Fowey River CC 226 8
Gloucester Canoe Club 224 7
Truro CC 219 6
Tamar Valley Nomads 124 5
Devizes CC 113 4
Sutton Bingham and District CC 36 3
Poole Harbour CC 31 2
Bristol CC 13 1