# Name Club Class Div Time Points P/D
1 TOM SIMMONS BOA SMK 1 1:20:24 50
# Name Club Class Div Time Points P/D
DAVID MILLAR EXE VMK 2 rtd
BENJAMIN CABRERA FOY JMK 2 rtd
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 STAN MISSEN
JAMES MISSEN
BOA
BOA
VMK
SMK
3
1
1:20:56 50
50

2 CONNOR PETERS
MARTYN COLLINGE
FOY
FOY
SMK
VMK
1
4
1:23:32 49
49

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 OSCAR PARTRIDGE TRU JMK 3 1:35:21 50
TOBY BULLOCK EXE JMK 3 rtd
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 PETER MAYCOCK
REBECCA NEWSON
EXE
EXE
VMK
SFK
3
3
1:22:44 50
50

2 RICHARD BULLOCK
PAUL ENOCH
EXE
EXE
VMK
VMK
3
3
1:26:20 49
49

ETHAN HUNT
DANIEL PALMER
FOY
FOY
JMK
SMK
4
2
rtd

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ANDY PHILLIPS BOA VMK 4 1:11:57 50
2 SIMON GARBETT TRU VMK 4 1:12:01 49
3 RYAN PEARCE IND SMK 7 1:14:29 P5
4 ROB BEARD TAM VMK 4 1:19:36 1
5 NIGEL UNWIN BOA VMK 4 1:23:22 1 D?
ALICE BRAY TRU SFK 4 rtd
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTIN FLEET
SIMON LAWRENCE
TRU
TRU
SMK
VMK
4
4
1:30:09 50
50

2 MEGAN KENNY
DAVID PARKER
EXE
EXE
SFK
VMK
5
4
1:30:27 49
49

DAVID EVANS
DAVE POTTS
GLO
GLO
VMK
VMK
4
4
rtd

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 GARY PARTRIDGE TRU VMK 5 1:16:39 1 P4
1 MARK JADAV TRU VMK 5 rtd
2 DYLAN MARTIN DEV JMK 5 1:21:18 1
3 JOEL WAIN FOY SMK 5 1:23:14 1
4 PETER REEVE EXE VMK 5 1:27:30 1 D?
IVAN BARRITT GLO JMK 5 rtd
KATHARINE MILLAR EXE JFK 5 rtd
TIM IVES ACU VMK 5 rtd
TIM CROSSWOOD TAM VMK 5 rtd
# Name Club Class Div Time Points P/D
CRAIG KNIGHT
MATTHEW THOMAS
TRU
TRU
VMK
SMK
6
5
rtd

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 PAUL FIELDEN BOA VMK 6 1:32:53 50 D?
2 SIMON EVANS GLO VMK 7 1:33:38 49
3 DOMINIC PARTRIDGE TRU VMK 7 1:53:04 1
ISABELLA KING EXE JFK 6 rtd
GUY DE SELINCOURT TRU VMK 6 rtd
GLEN PARRY FOY VMK 6 rtd
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 ALLY PARRITT
EMMA RILEY
FOY
FOY
VFK
SFK
6
7
1:24:35 50
50

2 AMY TROWER
RICHARD WALKER
TAM
TAM
SFK
VMK
7
5
1:28:14 49
49

ALI MARTIN
VICKY BULLEN
BOA
BOA
SFK
SFK
6
7
rtd

AUBIN DE GRUNCHY
LES TIMMINS
TRU
TRU
VMK
VMK
6
6
rtd

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 SOPHIE WATTS TRU JFK 7 0:48:29 50 P6
2 MAWGAN THOMAS TRU JMK 7 0:48:47 49
3 ROSE WHITEHEAD GLO JFK 7 0:49:02 48
4 KEVIN TRUGEON FOY SMK 7 0:51:51 47
5 MIKE CRISPIN EXE VMK 7 0:52:00 46
6 AISHA SOLLARS TRU SFK 7 0:52:25 45 D?
7 MARTIN NORTHCOTT TAM VMK 7 1:01:28 1 D?
8 LUKE SUTTON EXE SMK 7 1:02:45 1 D?
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVE FIRMAN
LOUISE ARMSHAW
EXE
EXE
VMK
SFK
7
7
0:54:16 50
50

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 NATHAN SUTTON EXE SM 9 0:49:52 50 P7
2 PAUL GIBSON GLO VMK 8 0:51:03 49 P7
3 HANNAH DEVINE-WRIGHT EXE SFK 8 0:51:28 48 P7
4 CLAIRE MURPHY GLO VFK 8 0:55:23 47
5 MARTIN SHAPEV EXE SMK 8 1:10:30 1
EDWARD IVES TRU JMK 8 rtd
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHAEL WALKER
ELLIE WALKER
TRU
TRU
VMK
JFK
7
9
0:48:21 50
50

2 STEVE PHILLIPS
JACK PHILLIPS
GLO
GLO
VMK
SMK
8
8
0:52:51 49
49

3 JED LAWRENCE
TOM WATTS
TRU
TRU
JMK
SMK
U14B
8
0:56:22 1
1

# Name Club Class Div Time Points P/D
1 GINA MOULLEC GLO SFK 9 0:54:13 50
2 BELLA HOLLINGWORTH GLO JFK 9 1:00:40 49
SOPHIE RILEY GLO VFK 9 rtd
SUSAN OVERAL TAM VFK 9 rtd
# Name Club Class Div Time Points P/D
1 DERRY WHITEHEAD
FINNLEY WHITEHEAD
GLO
GLO
VMK
JMK
9
9
0:53:18 50
50

2 KARRAN SPEAKMAN
LINDA SQUIRES
TAM
TAM
SFK
SFK
9
9
0:58:33 49
49

# Club Points Hasler Points
1 Exeter CC 541 10
2 Gloucester Canoe Club 490 9
3 Truro CC 446 8
4 Bradford on Avon CC 251 7
5 Fowey River CC 246 6
6 Tamar Valley Nomads 198 5
7 Devizes CC 1 4
# Name Club Class Div Time Points P/D
3 in Div4 RYAN PEARCE IND SMK 7 1:14:29 P5
1 in Div5 GARY PARTRIDGE TRU VMK 5 1:16:39 1 P4
1 in Div7 SOPHIE WATTS TRU JFK 7 0:48:29 50 P6
1 in Div8 NATHAN SUTTON EXE SM 9 0:49:52 50 P7
2 in Div8 PAUL GIBSON GLO VMK 8 0:51:03 49 P7
3 in Div8 HANNAH DEVINE-WRIGHT EXE SFK 8 0:51:28 48 P7
This website uses cookies to support essential site functionality